RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

"Закордонна" мобілізація : що кажуть країни Європи про видачу чоловіків Україні

На тлі того, як Україна шукає шляхи для повернення й покарання ухилянтів від мобілізації, які втекли за кордон, деякі країни-члени ЄС вже висловили свою позицію стосовно цього.

Про це повідомляє"Голос Америки".

Читайте також: Мобілізація втікачів: кого і коли зможуть карати за неповернення до України

Так, не змушуватиме повертатись українських чоловіків в Україну для мобілізації Уряд Естонії.

"Ми обговорювали це питання з послом України, і Україна нас про це не просила. В Україні немає законних підстав запитувати нас про видачу вказаних громадян, як і у нас немає підстав їх видавати", - сказав керівник Департаменту прикордонної та міграційної політики МВС Естонії Янек Мягі.

Німеччина також офіційно заявила, що не буде примушувати українців до військової служби, адже вважає, що проблеми України з мобілізацією солдатів для захисту від російського вторгнення не матимуть практичних наслідків для українців, що проживають у Німеччині.

"Ми не примушуватимемо людей проти їхньої волі до мобілізації чи проходження військової служби", – сказав міністр юстиції ФРН Марка Бушмана.

У 2011 році в ФРН було скасовано обов'язкову військову службу. Тому, за словами Бушмана, Німеччина не буде примушувати до військової служби іноземців:

"Я не можу собі цього уявити, оскільки наша Конституція передбачає, що громадяни Німеччини не зобов'язані служити в збройних силах проти своєї волі. Тож ми не можемо примусити до цього людей з інших країн", - зазначив міністр юстиції Німеччини.

Раніше ми писали про те, що українців налякала заява про "мобілізацію за кордоном", тому в Міноборони зробили уточнення.

  • Вас також може зацікавити:

Мобілізація з 25 років і інші зміни: яким може бути новий закон з урахуванням правок Залужного

Підготовка перед відправкою на фронт: скільки часу мають навчати мобілізованого

Українок під рушницю: для чого нардепи хочуть відправити жінок у ЗСУ

В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.