Близько 2600 кримінальних проваджень по ухилянтах передано до суду.
Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в інтерв’ю національному телемарафону "Єдині новини".
Читайте також: Скандальний законопроєкт про мобілізацію: які зміни готують в Раді
За словами Ігора Клименко, всього таких проваджень розпочато близько 9 тисяч. При цьому він наголосив, що ініціатива тут не в поліцейських, а в уповноважених працівників ТЦК.
"Початково протокол про порушення ухилянтом обліку має складати представник ТЦК, а вже потім коли цей ухилянт намагається змінювати місце проживання, ухиляється від мобілізації в ЗСУ, тоді ТЦК повідомляє про це органи Національної поліції і поліція в рамках кримінального провадження розслідує такі факти", - наголосив очільник МВС.
За словами міністра, провадження відкриваються за статтею 336 Кримінального кодексу України – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Раніше "Апостроф" писав про те, що в альтернативному законопроекті про мобілізацію в Україні, який вніс нардеп від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, планується заборонити мобілізовувати інвалідів будь-якої групи.
- Вас також може зацікавити:
Не лише питання солдатів: Зеленський висловився про мобілізацію в Україні
Чи можна мобілізувати чоловіків, які виїхали за кордон: детальне пояснення
Законопроєкт допрацюють: в Раді розповіли, коли голосуватимуть за зміни правил мобілізації
В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.