RU  UA  EN

Пʼятниця, 17 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.50
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

16 травня

Всі новини

Штрафи - до 200 тисяч гривень: як в України хочуть посилити покарання для ухилянтів

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді суттєво посилити покарання для чоловіків, які ухиляються від військового обліку та мобілізації.

Про це йдеться в законопроєкті №10379, який було зареєстровано у парламенті наприкінці грудня 2023 року.

Зокрема, Кабінет міністрів пропонує не лише збільшити штрафи для ухилянтів, а також дозволити затримувати громадян в особливий період, які порушують законодавство та мобілізаційні заходи. Також пропонується вважати кримінальним правопорушенням відмову від проходження ВЛК.

Читайте також: Що чекає на військовозобов'язаних з появою е-реєстру: у Міноборони відповіли

У порівняльній таблиці до проєкту закону автори також вказали запропоновані розміри збільшених штрафів. Наприклад, у статті 210 йдеться про те, що порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку передбачає накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 тис. 500 грн до 17 тис. грн).

У статті 210-1 йдеться про те, що порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачає накладення штрафу на громадян та посадових осіб від двох тисяч до п’яти тисяч (від 34 тис. грн до 85 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Більш жорсткі санкції передбачені для посадових осіб, які порушують мобілізаційні заходи в умовах особливого періоду. Зокрема, діяння, передбачені частиною 1 статті 210, які були вчинені в умовах особливого періоду, передбачають запровадження штрафу від дев’яти тисяч до дванадцяти тисяч (від 153 тис. грн до 204 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У пояснювальній записці до законопроєкту окремо сказано, що адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, які передбачені статтями 210, 210-1, може бути накладено протягом трьох років з дня його вчинення або виявлення.

Раніше ми розповідали, що на Закарпатті заблокували "зелений коридор" для ухилянтів.

Вас може зацікавити:

Не повернувся з-за кордону - урізати в правах: в ЗСУ жорстко висловились про покарання ухилянтів

Не треба заганяти бізнес в тінь: як ТЦК тиснуть на роботодавців

В Україні можуть дозволити мобілізацію зеків: що каже Мін'юст