У Черкаській області виявили трьох чоловіків, які у пабліках поширювали інформацію про видачу повісток у рамках мобілізації. Їм оголосили підозри.
Про це розповіли в Офісі генерального прокурора.
Читайте також: "Втік – не маєш права голосу": екскомандир 47 бригади різко висловився щодо ухилянтів
Як зазначається, троє місцевих жителів створили Telegram-канали, і в 2023 та 2024 роках ділилися в них відомостями про заходи, які реалізують працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у Черкаській області.
Зокрема, публікували дані про актуальні місця роздачі військовозобов'язаним повісток задля ухилення від мобілізації під час воєнного стану.
Збирали дані про "локації" адміністратори через власну мережу інформаторів з-поміж місцевих мешканців.
Підозрювані встановлювали та видаляли з каналів учасників, які мають відношення до ТЦК і могли зашкодити інформуванню.
Трьом адміністраторам спільнот повідомили про підозру у перешкоджанні діяльності ЗСУ в особливий період. Їм загрожує до восьми років арешту.
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше ми розповідали, чи можуть мобілізувати обмежено придатних з 1 лютого.
- Вас також може зацікавити:
Мобілізаційний вік в Україні можуть знизити: до чого призведе ухвалення нового закону
Мобілізація в Україні: хто має право служити тільки за місцем проживання
Не 30 і не 50 років: генерал назвав ідеальний вік воїнів в Україні