RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

"Пакування" військовозобов'язаних на вулицях: в ТЦК зробили важливе пояснення

Співробітники "військкоматів" не мають повноважень "пакувати" людей у буси, натомість можуть зупинити людину на вулиці або на блокпості.

Про це "Вечірньому Києву" розповів начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного ТЦКСП Володимир Новосядлий.

Читайте: Викрадають людей з лікарні: на Хмельниччині ТЦК опинився в центрі скандалу, відео

За його словами, представники ТЦК можуть запропонувати особі пройти або проїхати, щоб уточнити облікові дані в військкоматі.

"Питання щодо затримання осіб належить до компетенції Національної поліції", - зазначив Новосядлий, додавши, що коли особа відмовляється від "пропозиції", явно ухиляється від призову, тоді викликається поліція, якщо представники ТЦК не працюють спільно з правоохоронцями.

"Далі складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося. Затримати особу може національна поліція в рамках адміністративного затримання. Нам такі повноваження законодавство не надає", - додав він.

Заступник начальника — начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у м. Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий

При цьому представник ТЦК Києва підкреслив, що уточнення даних є обов'язком громадян під час дії воєнного стану й у свідомості громадян має бути розуміння того, що потрібно виконувати свої обов’язки.

"У нас вже майже два роки минуло від початку повномасштабного вторгнення, але велика кількість осіб досі не уточнили свої дані. Не задача ТЦК займатися розшуковими діями і якось витягувати громадянина з квартири, роботи чи іншого місця. Це обов’язок громадянина прийти й уточнити свої дані", - резюмував Новосядлий.

Нагадаємо, що психолог пояснювала, чому дехто з чоловіків боїться мобілізації.

В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

  • Вас може зацікавити:

"Краще полетіти до Парижа, а не померти від війни": львівський фотограф втік з України та викликав бурю гніву

На Волині чоловік не прийшов у ТЦК через "оригінальну" причину: як його покарали

Скільки жителів Києва та області ухилилося від мобілізації за рік: у поліції озвучили кількість кримінальних справ