RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Два роки великої війни: як починалось вторгнення в Україну 24 лютого

24 лютого 2024 року виповнюється два роки з дня початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Тоді Володимир Путін оголосив про початок т.зв. "спеціальної військової операції", фактично оголосивши нашій країні війну.

"Апостроф" нагадує українцям про цей страшний день.

Два роки тому Російська Федерація визнала т.зв. "незалежність" терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР": це сталося 21 лютого 2022 року. Наступного дня, 22 лютого, російські війська офіційно увійшли до окремих районів Донбасу.

Читайте також: "Ввічливі люди", захоплення Криму та Донбас: головні події початку неоголошеної російсько-української війни

У день початку відкритої фази агресії Путін виступив із телевізійним зверненням, де заявив: " Мною прийнято рішення про початок військової операції. Будемо йти до демілітаризації та денацифікації України, і засудимо всіх тих, хто вчинив численні криваві злочини".

Звернення транслювалося о 5:30 за московським часом та о 4:30 за київським. А вже через півгодини російська армія завдала ракетно-бомбових ударів по об'єктах на території України (військових та цивільних). Також російські війська перетнули кордон за кількома напрямками:

  • з боку анексованого у 2014 році Криму – у Херсонську, Запорізьку, Миколаївську області та далі на Донбас;
  • з боку ОРДЛО, а також Ростовської та Воронезької областей – на підконтрольну Україні частину Донбасу;
  • з боку Курської, Білгородської та Брянської областей – до Харківської, Сумської та Чернігівської областей;
  • з території Білорусі – у Київську, Чернігівську та Житомирську області;
  • у Чорному морі росіяни захопили острів Зміїний Одеської області.

Після цього зі зверненням до нації виступив президент України Володимир Зеленський, який повідомив, що встиг провести розмову із президентом США Джо Байденом. У той же день Верховна Рада на екстреному засіданні 300 голосами запровадила в Україні воєнний стан, підтримавши рішення Ради національної безпеки та оборони. Також Україна ухвалила рішення розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією.

Кремль спочатку планував захопити Україну за кілька днів. У перші місяці вторгнення були захоплені Волноваха, Попасна, Маріуполь, Мелітополь, Бердянськ, Херсон. Тим самим окупований Росією у 2014 році Крим, а також окремі райони Донецької та Луганської областей були з'єднані суходолом.

Але десант російських військ у Гостомелі не зміг забезпечити надійного плацдарму для штурму Києва. До того ж колони окупантів зазнають втрат як від військових, так і від цивільних. До середини березня - початку квітня стає очевидним: "бліцкриг" не вдався. "Спецоперація Крим-2.0" провалилася: на зміну прийшли тривалі бойові дії та терор Росії проти України.

Згодом російська армія пішла з Київської, Чернігівської, Житомирської, Сумської областей, було звільнено Миколаївську область, більшу частину Харківської області, правобережну частину Херсонської області та саме місто Херсон, північні райони Донецької області та деякі населені пункти Луганської та Запорізької областей (Білогорівка, Роботине). Водночас росіянам у 2022-2024 роках. вдалося окупувати Маріуполь, Мар'їнку, Соледар, Бахмут, Авдіївку, перетворивши їх до цього на руїни.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що колишній президент Росії Дмитро Медведєв пригрозив застосуванням ядерної зброї, якщо Україна повернеться на кордони 1991 року.

  • Вас також може зацікавити:

Десять років Революції гідності: чи могло бути по-іншому

Третій рік тотального опору: в Україні вийшов календар, присвячений героям війни з РФ, відео

Путін зізнався, що хоче завоювати Україну: відео заяви