RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Другий день Масниць: як святкують Загравання і що не можна робити

Через перехід ПЦУ на новоюліанський календар цьогоріч Масницю відзначатимуть у період з 11 по 17 березня. Кожен день тижня цього свята має свої особливості, а другий день називається Заграванням.

"Апостроф" розповідає про головні традиції та заборони цього дня.

Традиції дня

На другий день Масниці українці, як правило, влаштовували огляд наречених та сватання, з метою підготовки до весільних церемоній, які відбувалися після закінчення Великого посту. Також молодь любила кататися з гірок, де хлопці шукали наречених, а дівчата - наречених. Важливою частиною цього дня було також пригощання млинцями.

Читайте також: Коли починається Масниця 2024 і що готувати в ці дні перед Великим постом

Заборони

У цей день, як і протягом усього святкового тижня, важливо дотримуватися заборони на споживання м'яса та алкогольних напоїв. Також вівторок - час для прибирання вдома: важливо не лише приготувати млинці для рідних та близьких, але й зустріти їх у чистоті та порядку. Українці вірили, що це вплине на добробут упродовж наступного року.

Також цього дня не можна лихословити та бажати комусь поганого. Також не варто об'їдатися під час святкування, навіть попри те, що на столі велика кількість смачних млинців із різними начинками.

Раніше ми публікували народні традиції свята Масниці на кожен день тижня.

  • Вас може зацікавити:

Коли почнеться Великий піст в 2024 році: дата за новим календарем і головні правила

Новий календар ПЦУ: усі дати православних свят на 2024 рік

Коли святкуватимуть Великдень у 2024 році: названо точну дату