В Україні пропонують включити чоловіків та жінок у віці від 18 до 60 років до єдиного реєстру військовозобов'язаних.
Про це йдеться у законопроекті №10062, який вже підписав очільник держави Володимир Зеленський.
Стаття 13 закону №10062 передбачає, що органи державної влади подають дані до реєстру про всіх громадян України віком від 18 до 60 років, зокрема чоловіків та жінок.
Читайте також: Догляд військовозобов'язаного за сестрою: коли можуть дати відстрочку
Однак далі у законі уточнюється, що операторами реєстру виступають Міноборони, Генштаб ЗСУ, СБУ, Служба зовнішньої розвідки. Ці установи матимуть змогу видаляти дані про громадян, які не є військовозобов'язаними.
"Для формування бази даних Реєстру Центральна виборча комісія, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, подають шляхом електронної взаємодії Держателю Реєстру відомості, передбачені статтею 7 цього Закону, стосовно усіх громадян України віком від 18 до 60 років", - йдеться у законі, який підписав очільник держави.
Реєстр військовозобов'язаних буде наповнюватися даними, отриманими з інших інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, баз даних. Також інформацію можуть вносити держателі/розпорядники державних органів.
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше ми розповідали, що у Кабміні заявили про "пом’якшення" мобілізації в Україні.
Вас може зацікавити:
ТЦК починають викликати тих, кому вже 25 років
Як отримати відстрочку від мобілізації: зразок для подання заяви