У підтриманому Комітетом Верховної ради з питань національної безпеки та оборони новому законопроєкті №10449 про мобілізацію передбачені зміни для українських громадян, які перебувають за кордоном.
Про це йдеться у нормах нової версії проєкту закону, повідомив РБК-Україна нардеп та член комітету Федір Веніславський.
Читайте також: Демобілізації не буде: в Раді пішли на поступки головнокомандувачу ЗСУ
Згідно з ними, зміни торкнуться надання консульських послуг. Так, у законопроєкті про мобілізацію йдеться про те, що військовий квиток у консульствах вимагатимуть, зокрема, у 18-річних українців.
З огляду на це, юнакам, які виїхали з України до цього віку, необхідно повернутися додому і стати на облік у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), щоб мати змогу оформлювати українські документи за кордоном.
Також необхідно тим, хто виїхав, оновити дистанційно дані у Терцентрі комплектування.
За словами нардепа, українці за кордоном отримають можливість оновити інформацію в кілька способів:
- через електронну адресу;
- по телефону;
- через електронний кабінет.
"Ми передбачили багато опцій. Повертатися в Україну для оновлення своїх персональних даних не потрібно", - повідомив Веніславський.
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, раніше у Раді вирішили долю ухилянтів за кордоном.
- Вас також може зацікавити:
Бронь за гроші: як буде діяти механізм економічного бронювання
В Україні з'явився військовий омбудсмен - за що він відповідатиме
Чи треба проходити ВЛК тим, хто має "білий квиток": важливі нюанси