В Україні знизили призовний вік до 25 років, проте подальше зниження вікової планки ризикує викликати негативні наслідки для демографії країни.
Про це в ефірі телемарафону заявив заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Олександр Гладун.
Читайте також: Чи є відстрочка у претендентів на освіту за новим законом: коментар юристів
Гладун зазначив, що війна у будь-якому разі негативно впливає на демографічну ситуацію, але саме вікова категорія 20-річних в Україні є найменшою за кількістю. Він додав, що у 2001 році в Україні була найнижча народжуваність.
"Якщо взяти 2001 плюс-мінус 5 років, то цей контингент найменший за чисельністю у віковій структурі. Тому смертність впливатиме на цю вікову групу, і вона ще зменшиться", - наголосив Гладун.
Фахівець додав, що зараз середній вік матері при народженні дитини становить 27-28 років, тоді як батьківство у чоловіків триває на кілька років більше. І саме ця вікова категорія перебуває в активному репродуктивному віці.
За словами Гладуна, рішення має ухвалювати Міністерство оборони України з урахуванням поточних потреб, інакше "держави просто не буде".
Нагадаємо, раніше ми розповідали про електронний кабінет військовозобов'язаного і е-повістки.
- Вас також може зацікавити:
Кому з обмежено придатних не треба за новим законом повторно проходити ВЛК
Мобілізація 25-річних почалась: кому чекати повістку і кого не призовуть
Що буде з обмежено придатними - існує два варіанти
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.