RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Суспільство

Новини

9 січня

8 січня

Всі новини

Нові правила мобілізації: чи призиватимуть людей з інвалідністю

В Україні, після законодавчих змін до мобілізаційного процесу, стане можливий призов людей з інвалідністю ІІІ групи лише за їхньою згодою та лише на контрактній основі.

Про це розповів адвокат Роман Сімутін.

Читайте також: Демобілізації не буде: у Раді пішли на поступки головнокомандувачу ЗСУ

"Мені не відомий законодавчий інструмент змусити людину примусово пройти медичний огляд. Фактично, залишається лише один спосіб – застосувати презумпцію винності та визнати винною без вини. Тобто, скасують інвалідність, якщо чоловік відмовиться пройти повторний огляд. Подібна норма у нас є в адмінкодексі - це відмова водія від проходження обстеження щодо сп'яніння. Поліцейському, просто не потрібно змушувати водія проходити огляд", - сказав він.

Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

  • визнані у встановленому порядку особами з інвалідністю;
  • згідно з висновком військово-лікарської комісії, тимчасово непридатні до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії).

Особи з інвалідністю у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою та лише за місцем проживання.

"Якщо вам прийде повістка, потрібно прийти у військкомат у зазначений час і мати з собою документи, що підтверджують вашу інвалідність", - сказав Сімутін

Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Раді вирішили долю ухилянтів за кордоном.

  • Вас також може зацікавити:

У Раді хочуть перекрити "лазівку для ухилянтів" в законопроєкті про мобілізацію: з’явилися деталі

Мобілізація 25-річних почалась: кому чекати повістку і кого не призовуть

В Раді зробили перший крок щодо мобілізації ув’язнених: визначено умови

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.