RU  UA  EN

Понеділок, 27 травня
  • НБУ:USD 40.02
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  40.02
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

27 травня

Всі новини

Що робити українцям без дійсного закордонного паспорту: варіанти перебування у Чехії

У Чехії чоловіки-громадяни України, термін дії закордонних паспортів яких закінчився, мають є два варіанти перебування без дійсного закордонного паспорту.

Про те, що потрібно робити, якщо термін дії паспорту закінчився, розповідає ресурс Pro Ukrainu.

Читайте також: Чехія відмовить в підтримці українським чоловікам-ухилянтам: що їм загрожує

У Чехії є два варіанти перебування без дійсного закордонного паспорту: cizinecký pas або паспорт іноземця та cestovní průkaz totožnosti або посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон. Проте в обох випадках йдеться про те, чи визнає МВС Чехії цю ситуацію, як таку, що чоловіки не можуть отримати новий документ незалежно від власної волі.

Як ProUkraїnu підтвердила адвокатка Оксана Різак, чоловікам не видаватимуть сizinecký pas або паспорт іноземця, оскільки МВС Чехії не вважає небажання чоловіків вносити дані про перебування за кордоном, як обставину незалежну від їхньої волі. Водночас для інституту тимчасового захисту наявність паспорта не настільки важлива. Чехія, як і Німеччина продовжуватиме захист без дійсного проїзного документа.

Cizinecký pas або паспорт іноземця можуть отримати:

Особи, котрі мають на території Чехії дійсну посвідку на постійне місце проживання та не мають закордонний паспорт. І доведуть, що не можуть отримати новий документ незалежно від власної волі.

Особи, які були вислані чи перебувають на основі ПМП. Ідеться про дітей, що були усиновлені й теж не мають документу.

Особи, що отримали додатковий захист (Doplňková ochrana). Додатковий захист — це форма міжнародного захисту, яку може отримати іноземець, якщо він боїться повернутися до своєї країни походження, але не відповідає умовам для надання притулку.

Видається на 10 років та на 5 років іноземцям до 15 років. Термін дії в окремих випадках визначається індивідуально й може бути скорочений.

Cestovní průkaz totožnosti або посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - це проїзний документ, який деякі іноземці можуть отримати, якщо не мають дійсного проїзного документа та не можуть отримати новий у своїй країні незалежно від власної волі.

Можуть подати заявку:

Особи, що мають дозвіл на довготривале проживання або перехідне (тимчасове) проживання члена сім’ї громадянина ЄС в Чехії.

Особи, що мають класичну візу толерантності, візу толерантності, видану у зв’язку з російсько-українською війною та візу тимчасового захисту.

Особи, що мають довготривале проживання з метою возз’єднання родини, навчання та робочу картку.

Нагадаємо, раніше Литва виступила за повернення в Україну чоловіків призовного віку.

  • Вас також може зацікавити:

Примусове повернення чоловіків з-за кордону: в уряді зробили нову заяву

Мобілізація в Україні: в Естонії відповіли, чи висилатимуть українських чоловіків

Повернення військовозобов'язаних чоловіків до України: Польща зробила гучну заяву

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.