День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного вбрання. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щастя та родинну пам’ять.
Матеріал підготував "Апостроф".
Читайте також: Акторка Келлі Разерфорд одягла особливу сукню-вишиванку українського бренду: фото
День вишиванки – урочиста подія для кожного українця. Взяти участь у святкуванні Дня вишиванки просто – одягніть вишиванку на роботу чи навчання.
Коли відзначаємо день вишиванки
Щороку у третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки. У 2024 році День вишиванки у світі святкуватимуть 16 травня.
Як виникло це свято
Вперше свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького державного університету Леся Воронюк, запропонувала своїм однокурсникам, прийти на уроки у вишиванках. Цю ініціативу підтримали як викладачі, так і студенти закладу.
Декілька років це свято відзначали лише в стінах університету, але потім ця традиція поширилася й на інші міста України.
Як святкують День вишиванки
Особливих заходів на День вишиванки немає.
Але щороку в Україні проводять спеціальні флешмоби, де люди фотографуються в національних костюмах і викладають фотографії в соцмережі. У мирний час у багатьох містах проводилися концерти, фестивалі, ярмарки, фотосесії.
На жаль, у воєнний час проведення масових заходів заборонено. Але всі ми, хто зараз у безпеці, можемо одягнути вишиванку та вболівати за дух українських воїнів.
Раніше "Апостроф" писав про те, коли в Україну повернеться тепло.
- Вас може зацікавити:
Як влаштувати випускний-2024 не за всі гроші світу: цікаві ідеї для незабутнього свята
Яку сукню вибрати на випускний, щоб мати приголомшливий вигляд: наймодніші фасони
Чи краще вчаться діти у школах, де заборонені телефони: результати дослідження