RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Зима в Україні може бути важкою: на скільки годин у будинках вимикатимуть світло

Взимку ситуація з відключенням світла може погіршитись, залежно від багатьох факторів, один з яких – погодні умови. Українцям можуть вимикати світло на 5-6 годин на добу.

Про це в інтерв’ю для Forbes Ukraine розповів генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

Читайте також: Енергетики попередили про ще більший дефіцит електроенергії у липні

Ситуація зі світлом влітку: декілька причин дефіциту

Він вважає, що ситуація зі світлом в Україні також залежить і від сезону – зауважує, що у літній час споживання приблизно на 30% більше, ніж навесні (у березні-квітні) через причину регулярнішого використання систем кондиціонування: "В першу чергу, системи кондиціонування бізнесу".

Другою причиною він називає сезон ремонтної кампанії атомної генерації, що здійснюється з поглядом в перспективу: "Зараз атомні блоки ремонтуються, щоб максимально працювати взимку".

"Тому наразі дефіцит електрики – від 15% до 25%. Але в певний момент дефіцит може бути набагато вищим чи нижчим. Залежить від того, скільки блоків АЕС працюватимуть одночасно", – коментує генеральний директор Yasno.

Сезонні зміни: що вони готують для енергосистеми країни

Далі, в період меншої спеки, як говорить Коваленко, час міжсезоння очікується більш-менш стабільна ситуація шляхом зниження споживання електроенергії.

Але щодо ситуації взимку – тоді пік споживання може бути навіть вищим, аніж влітку. Ось як він оцінює ситуацію: "Прогноз залежить від декількох факторів. Сподіваюсь, що до зими ми зможемо збільшити перетин для імпорту електрики до більш ніж 2 ГВт. Зараз – 1,7 ГВт".

Споживання залежатиме зокрема і від погодних умов, а саме – які температурні показники готує зима:

"Якщо середня температура – +10, то це буде щастям для нас. Якщо -15, то буде погано. Чим нижча температура, тим вище споживання на опалення".

Наразі гендиректор Yasno оцінює, що варто очікувати до 35% дефіциту електроенергії, що може стати причиною вимкнень на 5-6 годин на добу:

"Станом на зараз я оцінюю, що дефіцит електрики очікується 35%. Тобто досить реально, що у споживачів не буде світла п’ять-шість годин на добу. Може бути й краще, якщо зможемо відновити більше генерації".

Він наголошує – ситуація може стати гіршою, якщо до проблем дефіциту додасться проблема з можливістю передавати електрику. Він згадує про подібну ситуацію взимку 2022-2023 року: тоді росіяни били саме по підстанціях, які передають електроенергію.

Підготовка до зимових відключень чи виїзд за кордон

На думку Коваленка, краще підготуватись до відключень, ніж виїжджати жінкам із дітьми за кордон. Для цього радить наступне:

"Це можна зробити… Жителі мають зʼясувати дві речі. Перша – чи заживлені від генераторів насоси, які качають тепло по будинку. Друге – чи заживлені від генераторів ліфти".

За його словами, тепло в міській системі буде, проте проблема полягатиме в тому, що без електроенергії воно "... може не прокачатись всередині будинку".

Раніше "Апостроф" також писав, чи мають працювати ліфти і подаватись вода під час відключення світла.

  • Вас також може зацікавити:

Енергосистема дуже пошкоджена: чи загрожує Україні тотальний блекаут

Це наша нова норма: українцям доведеться звикати до життя в темряві та холоді

Як безпечно їздити на автівці під час вимкнення світла: поради водіям