RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

В Міндовкіллі спрогнозували, коли забруднена вода може орієнтовно досягнути Київщини

В Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України повідомили, що забруднена вода, за оновленими прогнозами, орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня.

Про ситуацію із рухом забруднення Десною в напрямку Київщини повідомили на сайті Міндовкілля.

У повідомленні зауважують, що всі служби працюють над тим, щоб ситуація стабілізувалася. Міндовкілля також співпрацює з ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. За умов, якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам. Проте наголошують, що "...на сьогодні такі ризики відсутні".

"Наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання міста Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками – не виявлені", - повідомляють у Міндовкіллі.

Що стосовно ситуації на Чернігівщині. Станом на ранок 10 вересня забруднення посунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну. Повідомляють, що забруднення фіксується точково та не має однорідного характеру:

"У районі с. Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче по течії – ознаки забруднення не зафіксовані".

У районі Чернігова фіксується покращення ситуації та поодинокі факти загибелі риби:

"В цілому по Десні у Чернігівській області триває процес переміщення забруднення по руслу річки. Найгірші показники фіксуються у с. Боромики та м.Чернігів. Вміст розчиненого кисню у Десні в районі с. Боромики знизився до 0,26 мгО2/дм³ (норма 4 мгО2/дм³). На ділянці Десни між с. Велике Устя та с. Кладьківка вміст розчиненого кисню нормалізувався".

Додають, що у річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми.

Нагадаємо, 9 вересня в Чернігові повідомили, що вода в річці Десна стала темнішого кольору та має неприємний запах. На "Золотому березі" спостерігали замор риби.