З 1 січня 2025 року замість медико-соціальних експертних комісій розпочинає діяти нова система оцінювання повсякденного функціонування експертними командами.
Про це нагадали в Міністерстві охорони здоров'я.
Замість МСЕК рішення про встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інші аспекти ухвалюватимуть експертні команди з оцінки повсякденного функціонування. Наразі сформовано понад 1450 експертних команд, до яких увійшли понад 4000 лікарів, вони працюватимуть у 290 лікарнях у всій Україні.
"1 січня 2025 р. стартує масштабна реформа: на зміну МСЕК прийде оцінка повсякденного функціонування. Для людини проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. Усі етапи для оцінки фіксуватимуться в електронній системі, що унеможливить корупційні зловживання", - зазначили в міністерстві.
Як повідомляв "Апостроф", у жовтні президент України Володимир Зеленський наказав ліквідувати медико-соціальні експертні комісії з 1 січня 2025 року через скандали з фальшивими інвалідностями.
19 грудня 2024 року Рада ухвалила в цілому законопроєкт №12178, згідно з яким функції МСЕК передаються експертним комісіям у кластерних і надкластерних лікарнях.
А станом на середину грудня через процес реформи медико-соціальних експертних комісій у черзі на отримання статусу інваліда вже накопичилося 20 тисяч українців.
Нагадаємо, у понеділок, 30 січня, президент України Володимир Зеленський Рада підписав закон про ліквідацію Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року.