Українським військовозобов'язаним особам, які були визнані обмежено придатними до військової служби, пояснили, чи будуть штрафувати після 5 лютого 2025 року.
Про це розповів військовий оглядач, координатор групи "Інформаційний спротив", полковник ЗСУ, експерт з питань оборонного планування, застосування військ та розвитку армії, учасник АТО на Донбасі Костянтин Машовець у соцмережі Facebook.
Він зазначив, що всі обмежено придатні громадяни у разі своєчасного уточнення своїх даних в Терцентрі комплектування, зокрема, через Резерв+, не повинні йти в ТЦК для проходження військово-лікарської комісії без повістки.
"Без повістки не треба... Ви нічого не порушуєте, хоч до 5-го лютого, хоч після 5-го лютого. Будь-яка спроба "оштрафувати вас на 17 тис. гривень" є незаконною і ця сума без особливих проблем повертається через суд...", - йдеться у повідомлені.
Військовий пояснив, що відсутній предмет адміністративного порушення, за яке накладається штраф, адже саме ТЦК зобов'язаний викликати і направити на ВЛК, а не людина повинна бігати самостійно і вистоювати там по кілька діб.
Він навів кілька цитат із законодавства України:
1) Закон №3621 - ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист". Розділ ІІ Прикінцеві та перехідні положення. Саме там міститься те саме "славнозвісне про ВЛК для обмежено придатних", що нібито когось до чогось зобов'язує, зазначив він.
"Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби...".
2) Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Стаття 22.
Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
1. Громадяни зобов’язані:
- з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце зазначене у повістці (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;
- проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
3) постанова Кабінету міністрів України
від 16 травня 2024 р. № 560
"Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період..."
Стаття 69
"Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою...".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли військовозобов'язаним треба проходити ВЛК.