RU  UA  EN

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

Всі новини

Лиманський котел може зруйнувати плани Кремля: аналіз ситуації та карта боїв від ISW

Йде 218-та доба повномасштабної війни з російськими окупантами, вони ось-ось потраплять у повне оточення в Лимані, але Росія не реагує на втрати своїх сил у цьому районі і не готується до колапсу на цій ділянці фронту. Це ще більше знижує моральний дух росіян.

Такі висновки опублікував американський Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що крах лиманського "котла", ймовірно, матиме серйозні наслідки для російського угрупування на півночі Донецької та західної частини Луганської області. Він надасть можливість українським військам загрожувати російським позиціям вздовж західного кордону Луганської області та на ділянці Сєвєродонецьк-Лисичанськ.

На думку аналітиків, майбутні успіхи України у критично важливих районах Донецької та Луганської областей "можуть вбити додаткові клини між російськими націоналістами та військовим керівництвом, а також між російськими військами та їх командуванням".

У світлі цього Кремль може відкласти оголошення про анексію окупованих Росією українських територій, щоб краще підготувати російський інформаційний простір. Проте 30 вересня залишається найвірогіднішою датою оголошення анексії.

Читайте також: Окупантам у Лимані загрожує повний "котел": як це вдарить по російських новобранцях

Також відомо, що Росія продовжує спрямовувати нещодавно мобілізованих і недостатньо підготовлених новобранців для нібито посилення залишків різних підрозділів, що дуже "деградували", включаючи підрозділи, які раніше вважалися головними бойовими силами РФ.

Так, до 24 лютого 1-а гвардійська танкова армія вважалася головною механізованою силою Росії, і той факт, що її елементи посилюються погано дисциплінованими, ненавченими людьми, говорить про те, що навіть найелітніші російські підрозділи зазнали значних втрат в Україні, і тому ще більше деградують”. Однак вливання нових мобілізованих в елементи 1-ї гвардійської танкової армії навряд чи дасть цим підрозділам вирішальну бойову міць.

Ключові висновки аналітиків ISW:

  • Кремль може тимчасово відкласти оголошення про анексію окупованої Росією української території для кращої підготовки російського інформаційного простору та адміністративної організації, хоча 30 вересня залишається найвірогіднішою датою оголошення про анексію.
  • Російська влада продовжує направляти нещодавно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для безпосереднього посилення залишків різних підрозділів, що сильно деградували, включаючи підрозділи, які раніше вважалися головними бойовими силами Росії.
  • Українські сили, ймовірно, продовжували досягати значних успіхів навколо Лимана 28 вересня, просуваючись із півночі по дузі Зелена Долина-Колодязь та з південного сходу навколо Ямполя.
  • Українські військові офіційні особи здебільшого зберігали оперативну тишу щодо конкретних дій України в Херсонській області 28 вересня, але заявили, що українські війська продовжують бої у невстановлених місцях з метою закріплення та покращення своїх позицій вздовж Південного спрямування.
  • Російські війська продовжили безуспішні наземні атаки на Донеччині.
  • Російські призовники відкрито виступають проти публічно оголошених Кремлем вказівок щодо мобілізації для виконання квотних вимог, навіть незважаючи на спроби кремлівської пропаганди змінити суспільне сприйняття часткової мобілізації.
  • Російська влада починає обмежувати пересування російських громадян у прикордонні регіони Росії, щоб впоратися з сотнями тисяч російських чоловіків, які намагаються втекти з країни.

Як повідомляв "Апостроф", українські бійці продовжують працювати і на Харківському напрямку – попередньо вони звільнили Борову, на черзі Сватово.