RU  UA  EN

Неділя, 26 січня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

25 січня

Всі новини

День Володимира Великого: що не можна і можна робити 28 липня

Щороку 28 липня українці відзначають День пам'яті рівноапостольного князя Володимира. На цю дату припадає також День хрещення Київської Русі-України, а з 2022 року ще й День Української Державності.

"Апостроф" з'ясовував головні заборони і те, що варто зробити на свято Дня пам'яті Володимира Великого - хрестителя Русі-України.

Чому Володимир Великий - святий

Князь Русі-України Володимир Великий - син Святослава Ігоровича й онук княгині Ольги, яка перша з правителів великої держави прийняла християнство. У 988 році Володимир продовжив справу бабусі й теж прийняв хрещення за грецьким обрядом - тоді він отримав ім'я Василь.

Після цього Володимир Великий оголосив християнство державною релігією та охрестив населення Русі-України в Дніпрі. Потім він збудував Десятинну церкву й заснував Київську митрополію Константинопольського патріархату.

Ця подія спричинила бурхливий розвиток українських земель: засновувалися церкви, будувалися храми, зміцнювалися міжнародні зв'язки, активізувалася торгівля.

Що треба робити в День святого Володимира

Українці 28 липня традиційно відвідують церкву, щоб помолитися святому Володимиру Великому й попросити про зцілення хвороб, зокрема, позбавити від проблем з очима. Також князь вважається заступником працівників силових структур.

До того ж, якщо ви маєте знайомого Володимира, його варто привітати з днем янгола.

Які заборони на День пам'яті рівноапостольного князя

У народі вірять, що 28 липня не слід працювати, щоб "грім не вбив" і худоба не почала мерти. Також не можна виходити на роботу в полі, жати хліб, допускати сварок, сквернословити, ображати інших, оскільки такі дії можуть накликати біду на людину.

Раніше "Апостроф" повідомляв, чому в Україні з'явилося нове державне свято - День Української Державності.