У Харківській області археологи розкопали стародавнє скіфське поселення. Йому дали назву Дергачі-Луки.
Про це розповів керівник археологічної експедиції Каразінського університету, як займалася розкопками, Костянтин Пеляшенко, пише "Об'єктив".
За його словами, скіфське поселення було виявлене поблизу міста Дергачі у Харківському районі. На основі досліджень попередніх років вчені встановили, що саме в цьому районі зосереджена концентрація пам'яток скіфського часу. Поселення примітне тим, що розташоване поруч з досліджуваним раніше похованням, і має незвичну топографію, як для того часу.
"З 2018 по 2019 рік ми проводили дослідження курганного могильника біля Дергачів, у 2020-2021 роках почали досліджувати поселення, яке отримало назву Дергачі-Луки", - зазначив керівник експедиції.
Зокрема, археологи дослідили кілька об'єктів Бондарихинської культури - археологічної культури бронзової доби, що існувала у 11-8 сторіччях до нашої ери
"Нам вдалося одразу виявити садибу скіфського часу: залишки двох жител, господарські об'єкти та кілька об'єктів Бондарихинської культури. Тепер ми маємо уявлення про господарство населення, яке проживало в цьому поселенні, про житлово-будівельну традицію, матеріальну культуру та датування", - додав Пеляшенко.
До експедиції були долучені також діти із харківських археологічних гуртків, студенти ХНУ ім. Каразіна, а також волонтери.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що вчені розкрили таємницю скіфської дитини, яка жила в період залізної доби.