Науковці з усього світу, зокрема Інституту еволюційної антропології Макса Планка (Німеччина), знайшли деякі докази походження крижаної людини Етці з Альп.
Про це йдеться у новому дослідженні, пише Ancient-origins.net.
Читайте також: У Британії виявили рідкісні скульптури Стародавнього Риму: чим вони унікальні
Як зазначає видання, найстаріша альпійська знаменитість у світі є джерелом для багатьох різних видів досліджень і аналізів упродовж багатьох років з моменту його відкриття на гірському кордоні між Австрією та Італією у 1991 році.
Проте "Етці Крижана людина" став предметом нового захоплюючого дослідження. Його опублікували в останньому виданні Cell Genomics і є результатом міжнародної співпраці ряду дослідників і вчених з усього світу.
Неолітичну тірольську мумію піддали дослідженню генома з високим охопленням. Результати принесли деякі сюрпризи, включаючи незвично високе анатолійське землеробство, темну шкіру, темні очі та лисину.
За словами одного з авторів дослідження, вченого з Інституту еволюційної антропології Макса Планка Йоганнеса Краузе, аналіз генома виявив фенотипічні риси, такі як високу пігментацію шкіри, темний колір очей і облисіння за чоловічим типом. Це різко контрастує із попередніми реконструкціями, які показували світлошкірого, світлоокого та доволі волохатого чоловіка.
При цьому сама мумія темна і не має волосся. Нове дослідження показує, що зовнішній вигляд Еці за життя дуже нагадував його нинішній муміфікований стан.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що археологи розкрили "секрет" кам'яного фалоса, виявленого в Іспанії.
- Вас також може зацікавити:
В Ізраїлі у "чорного археолога" вилучили монети останнього єврейського царя: фото артефактів
Яким насправді був Тутанхамон: єгиптолог розкрила правду про фараона
У Польщі археологи виявили масове поховання вампірів: сотні людей були страчені