На північному сході материкової Тасманії рідкісна "крокуюча" риба потрапила в об'єктив глибоководної камери вчених CSIRO.
Про це повідомляє Dailymail.
Читайте також: Бісерні очі та людська посмішка: біля берегів Австралії зловили незвичну акулу
Зазначається, що невловимий тип риби з "руками" замість плавників останній раз доводилося спостерігати понад 25 років тому. Існує лише два екземпляри, отримані в 1986 і 1996 роках біля узбережжя Вікторії.
Учені виявили рідкісний вид, переглядаючи кадри нещодавньої п’ятитижневої подорожі на судні CSIRO RV Investigator. За словами техніка-дослідника CSIRO Карлі Девайн, рибу з руками помітили на глибині 292 метри на краю підводного каньйону поблизу острова Фліндерс.
"Рибок так важко знайти. Бути в змозі побачити (одну), особливо одну на такій конкретній глибині, було досить надзвичайним. Вони часто самотні. Вони зазвичай завжди самі по собі. Вони дуже самотні маленькі створіння", - розповіла вона.
Існує кілька видів подібних риб, які називаються так тому, оскільки пересуваються, використовуючи свої плавники як "руки". Йдеться про рідкісного крапчастого окуня, який живе на глибині 5-15 м, і ще більш рідкісного червоного окуня. Плямиста риба з руками-плавниками була поширеною в Дервентському лимані на півдні Тасманії, проте у 1980-х роках різко скоротилася.
Переважне середовище існування та потенційна популяція риби з руками залишаються невідомі. Відкриття було частиною поїздки, метою якої було краще зрозуміти, як зміна клімату впливає на морське середовище біля південно-східної Австралії.
Пані Девайн додала, що сподівається на наступний рейс у цей район наступного року і подальше підводне спостереження.
Раніше "Апостроф" розповідав, що в Австралії виявили новий вид павука, який досягає довжини понад 20 см, а його отрута надзвичайно небезпечна.
- Вас також може зацікавити:
Вчені знайшли в незвичайному місці останки вимерлого сумчастого вовка: фото
До 2050 року зникне 10% живності: вчені заявили про нове масове вимирання
На австралійському пляжі знайшли дивне космічне сміття: його походження невідоме, фото