RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 січня
  • НБУ:USD 41.85
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.85
Суспільство

Новини

3 січня

Всі новини

Таня, Ліза, Лєна, Свєта: як правильно будуть українською скорочені форми імен

Якщо "Тетяна", то чому вживають скорочену форму "Таня", а не "Теня"? Якщо "Єлизавета", то чому "Ліза", а не "Лиза"? І звідки в іменах Лєна та Світлана взялася літера "є"?

Відповідь на ці непрості питання дала редакторка Ольга Васильєва на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Чому в Україні немає "рокових жінок": як сказати правильно

Оскільки імʼя Тетяна походить від грецького Татіана, можна як виняток залишити скорочення за цією повною формою: Таня, Тата. Що стосується Єлизавети, то галичани скорочують це імʼя як Люзя. Але можна скорочувати й Вета, Єля чи Лизя - цю форму, як зазначає редакторка, зафіксовано на Слобожанщині.

З Оленою, стверджує вона, все простіше: "У повісті Ольги Кобилянської "Царівна" імʼя героїні скорочують як Лена, а не Лєна. Тому просто замініть одну літеру. Те саме й з Лєрою: Лера". Ласкаво ж Олену можна називати так: Оленка; Оленочка, Оленонька, Ленуся, Оленця; Олеся; Лена, Ленонька, Леночка; Ляля (у словнику Скрипник і Дзятківської є ще Оленцуня і Льоля).

А ось Свєту можна називати Світланкою, Світланочкою, Світланонькою; Світкою; Ланою, Ланкою, Ланонькою, Ланочкою і навіть Ланусею. Єлизавету, ви можете сміливо гукати, як Єліза, Єлька; Ліза, Лізонька, Лізочка, а Тетяну - Танечкою, Таненькою; Тасею, Тасечкою і Тетянкою.

Раніше ми писали про те, як правильно сказати "повестка дня".

  • Вас також може зацікавити:

Як сказати українською "востребованный": є багато правильних відповідників

Говоримо українською правильно: де треба ставити наголос в слові "листопад"

"Маля" і "немовля": в чому різниця і як правильно вживати в українській мові