В Єгипті виявили залишки колись важливої військової фортеці, яка використовувалася для захисту берегів від нападників. Вона датується епохою Нового царства - 1550–1069 роками до н. е.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства туризму та старожитностей Єгипту в Facebook.
Археологи розкопали стародавні військові казарми, склади зброї та особисті артефакти, що належали солдатам, відкриваючи рідкісний погляд на повсякденне життя та військові операції стародавніх єгипетських сил. Серед найвидатніших знахідок — чудово виготовлений бронзовий меч із написом на картуші короля Рамзеса Великого.
Як заявили вчені, це відкриття підкреслює військову важливість Телль Аль-Абкаїну - єгипетського військового форпосту. Збудований уздовж західної військової дороги, форт захищав північно-західні кордони Єгипту від потенційних вторгнень лівійських племен і народів моря, які становили серйозну загрозу під час Нового царства.
Військові казарми з печами, розкопані в Телль-Аль-Абкаїні, мухафаза Бахіра
Архітектурне планування казарми демонструє винахідливість давньоєгипетських інженерів. Блоки були організовані у дві симетричні групи, розділені вузьким коридором, дизайн, який підкреслює здатність єгиптян ефективно використовувати особливості навколишнього середовища для практичних цілей.
За межами казарм археологи виявили різноманітні артефакти, які дають яскраве уявлення про повсякденне життя солдатів, дислокованих у форті. Деякі з архітектурних одиниць використовувалися як комори, де були знайдені великі глиняні посудини, що містять залишки риб і кісток тварин, а також фрагменти розбитої кераміки. Крім того, наявність циліндричних гончарних печей свідчить про те, що ці приміщення використовувалися для приготування їжі.
Скарабеї із вигравіруваними зображеннями божест
Серед найбільш значних знахідок був бронзовий меч з вигравіруваним картушем Рамзеса II - символом далекосяжного впливу фараона. Зброя та мисливські знаряддя, знайдені на цьому місці, разом із особистими речами - аплікаторами зі слонової кістки, намистинами сердоліку та скарабеями, розкривають повсякденну діяльність, релігійні переконання та практики солдатів.
Одним із найцікавіших відкриттів було поховання корови, яка символізувала силу, достаток і родючість — якості, шановані в єгипетській культурі. Корів часто асоціювали з небесними божествами, і їх присутність на цьому місці свідчить про важливість релігійних ритуалів навіть у військовому контексті.
Бронзовий меч із картушем Рамзеса II (Великого)
Додаткові знахідки включали скарабеїв із вигравіруваними зображеннями таких божеств, як "Амон – Володар неба" та "Птах", а також бронзовий перстень із назвою "Амон Горахті" та фаянсові намиста у формі квітів граната.
Фаянсове намисто у формі квітки граната
Артефакти, знайдені в Телль Аль-Абкаїні, дають важливу інформацію про військове, релігійне та повсякденне життя тих, хто дислокувався у фортеці. Наявність бронзового меча та іншої зброї підкреслює роль форту у військовій обороні, а особисті речі та релігійні предмети демонструють, що духовні практики були невід’ємною частиною життя солдатів.
Нагадаємо, археологи знайшли в Єгипті астрономічну обсерваторію, яка датується 6 століттям до нашої ери. За даними Міністерства туризму та старожитностей Ізраїлю, вона вважається першою та найбільшою у своєму роді.