75% мікросхем з 290 досліджених у північнокорейській ракеті, якою РФ вдарила по Харкову 2 січня 2024 року, мають маркування американських компаній.
Про це свідчать результати дослідження аналітичного центру Conflict Armament Research.
Читайте також: Запустили дрони і три види ракет: які наслідки нічної атаки ворога
Відповідно до дослідження, ше 16% мікросхем - виробництва ЄС, зокрема 11,9% з Німеччини. А на Азію припадає лише 9%, на Китай - 2%, а на Японію - 3,1%. Водночас жодної мікросхеми від компаній з Південної Кореї не зафіксовано.
75% всіх мікросхем було вироблено у проміжку між 2021 та 2023 роком, а сама ракета з огляду на дати виробництва електроніки не могла бути зібрана раніше за березень 2023 року, що демонструє абсолютну безпорадність санкцій, які мали б завадити КНДР створювати балістичні ракети.
"Наявність великої частки нещодавно вироблених електронних компонентів у північнокорейській балістичній ракеті переконливо свідчить про те, що країна розробила надійну мережу закупівель, здатну обійти без виявлення режими санкцій, які діяли майже протягом двох десятиліть", - зазначають аналітики.
Мова йде про цивільну електроніку, яка не підпадає під існуючі механізми експортного контролю. В той же час якість та надійність систем наведення ракетного озброєння, зібраних у КНДР, може залишатися доволі низькою.
Нагадаємо, що у Бучанському районі під Києвом внаслідок знищення ворожої ракети з КНДР утворилася величезна вирва.
- Вас також може зацікавити:
Корейські ракети у росіян: у Євросоюзі готують пакет санкцій для КНДР
Окупанти били ракетами з КНДР по Києву: кадри уламків
Росія застосувала балістичні ракети з КНДР для ударів по Україні: в Білому домі виступили з заявою