В понеділок на саміті в підтримку України президент Франції Емманюель Макрон допустив ймовірність відправки західних військових до України. Відтоді європейські лідери почали активно обговорювали таку можливість, виголошуючи власну позицію стосовно такого варіанту.
Тому "Апостроф" зібрав всі поточні заяви політиків щодо цієї ідеї.
Читайте також: Макрон оголосив про створення коаліції з постачання Україні ракет великої дальності
Польща
В Париж на конференцію завітав президент Польщі Анджей Дуда. Після зустрічі він наголошував, що "найгарячіша дискусія була навколо питання відправки військових в Україну, і тут також не було абсолютно ніякої згоди".
За його словами, думки лідерів інших держав на тему відправки військових в Україну значно різняться. "Таких рішень немає абсолютно". - наголосив Дуда. – Можу сказати так: ентузіазму не було”.
Пізніше стало відомо, що заступник польського міністра національної оборони Цезарій Томчик розвіяв сумніви щодо планів польської влади.
"У Польщі немає такого проєкту чи ідеї", – сказав він, розвіявши можливі сумніви стосовно ймовірності відправлення польських військових в Україну.
Швеція
Премʼєр-міністр Швеції Ульф Крістерcсон повідомив, що Швеція зараз не розглядає можливість відправлення військ в Україну.
"Зараз це зовсім не актуально", — додав Крістерссон.
Угорщина
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що виступає проти відправлення військових і зброї в Україну, вважаючи, що конфлікт треба не поглиблювати, а закінчувати.
Словаччина
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зазначив наступне:
"Я можу підтвердити, що є країни, які готові відправити свої війська в Україну, є країни, які говорять "ніколи", серед яких Словаччина, і є країни, які кажуть, що цю пропозицію потрібно розглянути".
Він прокоментував це наступним чином:
"Ми не можемо перешкодити окремим країнам Євросоюзу та НАТО укладати такі угоди. Однак це не дозволить досягти очікуваної мети тиску на російську адміністрацію та піти на поступки".
Він вважає, що подібні дії дадуть зворотний ефект та призведуть до величезної ескалації напруги.
Нідерланди
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте на подібну можливість наголосив, що питання відправки військ не було головною темою переговорів у понеділок. Варто нагадати, що саме Рютте є фаворитом у боротьбі за посаду генсека НАТО.
Білий дім
Офіційний представник Білого дому виданню Reuters вказав, що наразі США не планують надсилати свої війська чи війська НАТО в Україну.
Фінляндія
Фінський президент Саулі Нііністьо заявив, що Фінляндія не планує відправляти своїх військових на Україную
Італія
Глава італійського МЗС Антоніо Таяні заявив, що Італія проти спрямування військ на Україну.
"Ми не в стані війни з Росією", - сказав дипломат.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про нову партію допомоги від країни НАТО.
- Вас також може зацікавити:
Чи війська НАТО відправляться в Україну: в Альянсі зробили тверду заяву
План Б є: Україні допоможуть із закупівлею боєприпасів за межами ЄС
Не минуло й два роки: що стоїть за заявою Макрона про участь НАТО у війні