RU  UA  EN

Пʼятниця, 27 вересня
  • НБУ:USD 40.87
  • НБУ:EUR 45.45
НБУ:USD  40.87
Світ

Новини

27 вересня

Всі новини

В Угорщині заявили, що не захищалися б від вторгнення Росії, адже це "безвідповідальне рішення"

Старший помічник прем'єр-міністра Віктора Орбана - Балаж Орбан - заявив, що Угорщина, ймовірніше за все, не чинила б опір російському вторгненню. Називає це рішення "безвідповідальним", згадуючи про загиблих та окуповані території в Україні.

Про це пише Bloomberg.

У матеріалі згадується, що слова помічника Орбана "викликали обурення на батьківщині", назвавши рішення України захищатися від російського вторгнення «безвідповідальним» і припустивши, що Угорщина не взялася б за зброю.

Балаж Орбан, який допомагає прем'єр-міністрові визначати зовнішню політику, країни, "зайшов надто далеко" у спробах демонструвати лояльність до Кремля, що призвело до розбіжностей з союзниками по Європейському Союзу і НАТО. За повідомленням Bloomberg, залишається незрозумілим, чи поділяє прем'єр-міністр, який не пов'язаний зі своїм помічником, ці погляди.

Він заявив, що Угорщина порадила б президенту України Володимиру Зеленському не чинити збройного опору у 2022 році, щоб обмежити кількість жертв. Вказав, що зокрема Угорщина так би не зробила, адже "це безвідповідально":

"Ми, ймовірно, не зробили б того, що президент Зеленський зробив два з половиною роки тому, тому що це безвідповідально. Він вступив у свою країну в оборонну війну, і ми бачимо, скільки людей загинуло і скільки територій було втрачено".

Bloomberg пише, що Угорщина за часів правління Орбана наполягала на скасуванні західних санкцій проти Росії, а також на тому, щоб ЄС припинив постачання зброї та фінансування Києва.

Експерт з питань РФ та викладач в Університеті Корвіна в Будапешті Андраш Рац написав:

"Тепер ми знаємо те, про що лише здогадувалися: уряд не буде захищати Угорщину перед обличчям російського вторгнення".

Лідер опозиції Петер Мадяр закликав політичного директора уряду піти у відставку, заявивши, що його коментарі "розтоптали основи конституції та незалежності Угорщини".

Раніше у Bloomberg дізналися, як Угорщина та Словаччина продовжують отримувати російську нафту.