Спікер Палати представників США Майк Джонсон вказав, що на його позицію стосовно законопроєкту про допомогу, текст якого вже з'явився на сайті Палати представників, вплинули розмова з колишнім держсекретарем Майком Помпео та доповідь директора ЦРУ Вільяма Бернса.
Про це повідомляє CNN.
Читайте також: Допомога від США для України: Байден каже про лідерство, а у Росії істерика
Зауважується, що на наступний день після атаки Ірану Ізраїль спікер Джонсон поговорив телефоном з лідером демократів у Палаті представників Хакімом Джеффрісом.
Під час розмови він зауважив, що, як вказує CNN з посиланням на джерело, "... готовий діяти щодо іноземної допомоги, навіть якщо це розлютило б республіканців, які не підтримали додаткову допомогу Україні, що потенційно могло б коштувати йому роботи".
В понеділок, коли Джонсон повернувся до Вашингтона, округ Колумбія, він зіткнувся з натиском багатьох колег з Республіканської партії. CNN передає, що він швидко почав чути критику з боку жорстких консерваторів, усвідомлюючи, що його ризикований “гамбіт” з окремими голосуваннями щодо допомоги - а пізніше об'єднання цих законопроектів в один пакет без включення консервативних вимог щодо більш жорсткої прикордонної політики - може спровокувати дострокове голосування за його відставку з посади спікера.
Додається, що у вівторок спікер Джонсон зустрівся з представниками своєї церкви – Південної баптистської конвенції. Це сприяло новим роздумам стосовно того, що робити далі.
"Він розривався між спробами врятувати свою роботу та діяти правильно", — сказав голова Палати представників у закордонних справах Майкл МакКоул, прихильник України, який був з Джонсоном в ніч перед оприлюдненням закону.
Проте вже в середу Джонсон остаточно впевнився у власних переконаннях. CNN зауважує, що такі зміни в позиції Джонсона відбулись також через що, що той почав безпосередньо чути критичні голоси республіканців з питань національної безпеки, зокрема колишнього держсекретаря Дональда Трампа Майка Помпео – він переконував його в гострій потребі схвалити допомогу Україні.
Також CNN згадує, як спікер Палати представників США отримав ключову доповідь від директора ЦРУ Вільяма Бернса – там йшлося про "... картину жахливої ситуації на полі бою в Україні та глобальних наслідків бездіяльності". Відзначається, що ця інформація також мала значний вплив на рішення Джонсона.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли Україна отримає перший транш допомоги США.
- Вас також може зацікавити:
Чи отримає Україна допомогу зі США: чого чекати від голосування у Конгресі 20 квітня
Ситуація критична: хто врятує Україну системами Patriot
Спікеру Джонсону загрожує відставка, він шукає спосіб проголосувати допомогу Україні