RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Світ

Новини

22 грудня

Всі новини

Які країни відмовилися визнавати Лукашенко президентом після його інавгурації: список

Після таємної церемонії інавгурації Олександра Лукашенка на посаду президента Білорусі, яка відбулася в Мінську в середу, 23 вересня, представники влади кількох європейських держав відмовилися визнавати його легітимність.

Про це повідомляє портал TUT.by з посиланням на реакцію європейської спільноти в Twitter.

Серед країн, які відмовилися визнавати Олександра Лукашенка президентом Білорусі, видання називає Німеччину, Словаччину, Литву, Латвію, Естонію, Чехію, Швецію, Данію і Польщу.

Про те, що сьогоднішня процедура інавгурації не мала легітимності заявив, зокрема офіційний представник уряду Німеччини Штефан Зайберт.

Також відгукнулися на цю подію в МЗС Естонії, Словаччини та Чехії.

"Який фарс. Підроблені вибори. Підроблена інавгурація. Колишній президент Білорусі не стає менш колишнім. Навпаки. Його незаконність - факт з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками", - різко висловився глава зовнішньополітичного відомства Литви Лінас Лінкявічюс.

За словами міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде, поспішна і неоголошена інавгурація Лукашенка ще раз підтверджує його нелегітимність як демократично обраного лідера.

Глава МЗС Данії Йеппе Кофод: "Лукашенко підтвердив власну нелегітимність, влаштувавши таємну інавгурацію. Білорусі потрібні вільні і справедливі вибори і демократично обраний президент. Сфальсифіковані вибори повинні вести Лукашенка не в президентський палац, а до списку санкцій Євросоюзу".

"Президент, обраний на недемократичних виборах, не може вважатися здійснюючим законну владу, незалежно від того, чи була присяга секретною або офіційною", - йдеться в заяві польського МЗС Польщі.

Пізніше з'явилася реакція США. Заява комітету Сенату з міжнародних відносин: "Той факт, що "інавгурація" Лукашенка мала бути таємницею, лише ще раз доводить, що він втратив будь-яку легітимність в якості лідера. Він не президент Білорусі і повинен піти у відставку".

Україна поки не визначилася.

"Інавгурація була таємна. Щоб ви розуміли, жоден іноземний посол не був запрошений на цю інавгурацію, навіть посол РФ, союзної держави, яка повністю підтримує Лукашенка. Ви знаєте, що позиція України дуже чітка: вибори в Білорусі не були вільними, чесними і прозорими. Щодо оцінки інавгурації і політичного статусу президента Лукашенка ми зараз будемо терміново проводити додаткові наради і консультації, для того, щоб визначити нашу позицію", - сказав глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Список країн, які не визнають легітимність Лукашенка:

- Літва

- Латвія

- Естонія

- Німеччина

- Чехія

- Словакія

- Данія

- Швеція

- Польща

- США

Як повідомляв "Апостроф", в Білорусі почалися нові затримання після інавгурації Лукашенка.