RU  UA  EN

Вівторок, 5 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.35
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

5 листопада

4 листопада

Всі новини

Польські перевізники перенесли початок блокади кордону з Україною: названо нову дату

Польські перевізники відтермінували блокаду руху вантажного транспорту біля трьох найбільших автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні з 3 на 6 листопада.

Про це пише "Укрінформ".

Як розповів співголова блокади, один з організаторів протесту Томаш Борковський, акція розпочнеться у понеділок, 6 листопада, о 13:00 за київським часом, одночасно в трьох місцях поблизу пунктів пропуску "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава Руська", "Дорогуськ – Ягодин" й може офіційно тривати до 3 січня 2024 року.

Читайте: Блокада кордону Польщі з Україною: на яких переходах можливі ускладнення руху

Страйкарі блокуватимуть проїзд вантажних автомобілів, але пропускатимуть гуманітарну і військову допомогу для України.

За його словами, блокада спрямована не проти самої України, а щоб мати "рівні можливості" з українськими перевізниками, наголошуючи, щоб закордонним перевізникам відновили практику дозволів. До початку повномасштабного вторгнення Польща надавала Україні до 200 тис. дозволів на рік на вантажоперевезення й організатор вважає, що їх необов’язково повинно бути стільки ж, як до війни, але це потрібно відновити.

Також страйкарі вимагатимуть, аби польські вантажні автомобілі було виключено з Е-черги для порожніх автомобілів, які повертаються до РП з України.

За словами Томаша Борковського, водіям у порожніх вантажівках доводиться чекати на виїзд з України по 10-12 днів. Окрім того, організатори хочуть, аби польська сторона перестала видавати ліцензії громадянам України, Туреччини, Грузії, Росії, Білорусі тощо, які реєструють в Польщі транспортні компанії.

Своєю чергою у Прикордонній службі Польщі зазначили, що прикордонники готові до протесту. Однак, оскільки страйк відбуватиметься за межами прикордонного пункту, польські прикордонні органи не мають впливу на його перебіг. Але усі транспортні засоби, які потраплятимуть на кордон, пропускатимуться за стандартною процедурою.

Нагадаємо, що Україна направила Польщі офіційну ноту з проханням не допустити обмеження польськими перевізниками руху вантажівок через кордон.

  • Вас може зацікавити:

Польща почне скасовувати соцвиплати українським біженцям: в уряді назвали строк

Україна подала позови в СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини: що відомо

Образлива риторика: як Польща посварилася з Україною