RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

21 листопада

Всі новини

Розстріл протестувальників у Казахстані: очевидець розповів, як усе було

Політичний активіст та правозахисник Мейрхан Абдуманапов відверто розповів про розправу над людьми в Алмати.

Про це повідомляє "Свобода слова. Сибір. Реалії".

Згідно з інформацією від казахстанської влади, під час протестів загинули 18 співробітників правоохоронних органів, також є жертви з боку мітингувальників, їх лише 26.

Проте Абдуманапов розповів, як насправді там все відбувається. За його словами, у день мітингу до всіх активістів приїжджає поліція та блокує їхні будинки. Якщо активіст виходить на вулицю – його миттєво затримують та відправляють до відділення.

Він наголосив, що невідома група людей розгромила офіси телеканалів.

"Зайшли "молодчики", в ультимативній формі вимагали, щоб їх випустили в ефір, їм відмовили, і провокатори з битами та арматурами почали громити канал, розламавши все обладнання. З півдня від площі є ще один комплекс: "КТК", комерційне телебачення, на нього теж уже встигли вчинити напад", - заявив він.

Мейрхан Адуманапов розповів, якого числа сталася ескалація. Загострення відбулося 6 січня, коли з боку вулиці Фурманова (перейменованої на вулицю Нурсултана Назарбаєва) з'явилися військові вантажівки, машини та кілька бронетранспортерів із кулеметами нагорі. Вони здійснили попереджувальні постріли, одного чоловіка поранили у ліве стегно.

Також він заявив, що незабаром прибуло підкріплення – ОДКБ. Незважаючи на те, що генсек організації Станіслав Зась запевняв, що вони не братимуть участі у розгоні демонстрацій, Мейрхан Абдуманапов зізнався, що серед солдатів були російськомовні.

"Ні слова по-казахськи З чого ми прийшли до висновку, що це були російські війська, як нас попереджали вдень", - сказав очевидець.

Протести у Казахстані

На початку січня на заході Казахстану місцеві жителі почали протестувати через підвищення цін на скраплений газ. Масові виступи супроводжуються сутичками демонстрантів з правоохоронцями.

4 грудня казахстанські силовики застосували сльозогінний газ проти мітингувальників у центрі Алмати.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв очолив Раду безпеки республіки, якою раніше керував екс-президент Нурсултан Назарбаєв. Наприкінці він додав, що їхати з країни не має наміру.

"Мій конституційний обов'язок - бути разом із народом. Разом ми подолаємо цю чорну смугу в історії Казахстану, вийдемо з неї сильними", - заявив Токаєв.

Раніше "Апостроф" писав, що 8 січня в небо над Києвом злетів прапор Казахстану площею 32 квадратні метри. Так українці висловили свою солідарність із громадянами цієї країни та протест проти втручання російських "миротворців" у її внутрішні справи.