В понедельник, 28 августа, христиане восточного обряда будут отмечать Успение Пресвятой Богородицы, посвященное концу земной жизни Девы Марии и переходу в Царство Небесное.
Об истории, традициях и сильнейших молитвах в этот день рассказывает "Апостроф".
Успение Пресвятой Богородицы в народе называют Первой Пречистой. Этот день знаменует конец земной жизни Матери Божьей. Согласно библейским легендам, за три дня до своего ухода из этого мира, перед Девой Марией предстал Архангел Гавриил. Именно он рассказал ей, что через три дня Дева Мария покинет землю и поднимется на небеса к своему Сыну.
В день Успения в Иерусалиме собрались почти все апостолы, чтобы проститься с Богородицей. В течение трех дней и трех ночей апостолы оставались у гроба Божьей Матери, пели псалмы и почитая ее память.
Отметим, что по старому юлианскому календарю верующие отмечают Успение Пресвятой Богородицы 28 августа, а по современному календарю Успения Пресвятой Богородицы отмечают 15 августа.
И поскольку ПЦУ официально переходит на новый юлианский календарь с 1 сентября, то в этом году Успение в последний раз будут праздновать в конце лета.
Читайте также: Обязательно готовят рыбу: какие блюда должны быть на столе к празднику Успения Пресвятой Богородицы
На этот праздник принято посещать церковную службу, ставить свечу у иконы и молиться о здоровье всех близких. В храме можно освятить муку, хлеб, мед, фрукты, орехи.
Молитва на Успение Пресвятой Богородицы
О, Діво Маріє, Мати наша, Отець Небесний зробив Тебе Храмом та інструментом Святого Духа, щоб, прийнявши від Тебе плоть, Предвічне Слово увійшло у світ і оселилося з нами.
Ти, о Мати, завжди була для нас тією провідною зіркою, яка веде до дому Отця. Як колись в Кані Галилейській Ти говорила до наших праотців, так і нині Ти звертаєшся до нас зі словами: "Зробіть все, що Він вам скаже".
Божий Притулок грішників, будь Господньою поміччю нам, недосконалим і немічним, Своїм Небесним Покровом бережи нас від зла, яке нам постійно загрожує. Скорботним втіха, як Мати, поможи нам, коли в нас вичерпується надія і сили для доброго християнського життя. Разом з нами випроси у Сина Свого хворим зцілення та благодать здоров'я душі і тіла для всіх слабких і страждаючих.
Господньою ласкою і премудрістю дітей навчи любові до Бога і людей, до Святої Церкви і до нашої дорогої Батьківщини. Випроси їм у Христа Спасителя любов батьків і вихователів. Зміцни наші родини, щоб вони були сильні Богом.
Просимо, щоб молоді Господь дав належні сили і благословення бути вірною Богу, а також мудрість в пізнанні краси і гідності людської особистості, значення сімейного життя, велич материнства і відповідальність батьківства.
Нехай за Твоїи святим заступництвом Отець Небесний пробудить й, передусім, серед нашої молоді численні покликання до священичого і душпастирського, чернечого та місіонерського, а також євангелізаційного і катехитичного, соціально-благодійного й іншого служіння та поблагословить її усіма необхідними для цього благодатями і дарами Святого Духа.
А духівництву різних традицій та обрядів хай Він дарує мужність проголошувати Євангеліє Царства Божого і радість вірного служіння Твоєму Синові в Святій Його Церкві Христовій, котру нехай обдарує відновленням її єдності і цілісності, що була за першоапостольських часів.
У Вітчизні нашій просимо Тебе, аби Господь подав жити всім нам у ній в дусі єднання, правдивого миру й братньої любові і взаємодопомоги, дарував серце щире й відкрите назустріч потребам наших сусідів і співгромадян.
Сьогодні ми ввіряємо себе Твому Небесному заступництву, тому що спокон віку ніхто не чув, щоб хтось із прибігаючих до Тебе, прохаючих у Тебе Божої допомоги, був Тобою, а відтак - Господом, покинутий.
Віддаємо під Твій Божий Покров, о Маріє, нашу єпархію і всі громади на її території, щоб вони користувались належною свободою віросповідання. Нехай храми наповнюються правдивим служінням і прославленням Бога, а віруючі - з натхненням і радістю приступають до Слова Божого і Святих Таїнств.
Молитвами нашими до Господа в скорботах не погорди, о, Володарко наша, Заступнице наша, Пресвята Богородице. Амінь.
Ранее мы писали, когда заканчивается Успенский пост 2023 года и как правильно разговиться.
- Вас может заинтересовать: