Лайм

Робить військову кар'єру? Куди зник скандальний політик Микола Рудьковський

Можливо, екс-нардеп ховається від суду

Можливо, екс-нардеп ховається від суду Микола Рудьковський Фото: Facebook

Колишній міністр транспорту і зв’язку, колишній нардеп та колишній міській голова Чернігова Микола Рудьковський, якого звинувачують у викраденні народного депутата Олега Семінського, зник з інформаційного простору.Його кримінальну справу передано до суду, але стан про розгляд справи невідомий. Телефон Рудьковського вже не актуальний. Колишня прессекретарка нардепа наразі зв’язків з ним не підтримує. Адвокат Микола Катеринчук з Рудьковським вже не працює і не представляє його інтересів. Відомо, що колишній міністр транспорту начебто служить у ЗСУ, але його військову частину розформовано. Останній раз Рудьковський давав інтерв’ю у квітні 2024 року. З того часу про нього нічого не чути. Куди зник скандальний політик, розбирався «Апостроф».

«Досягнення» екс-міністра

Прізвище Миколи Рудьковського ще кілька років тому не сходило зі шпальт українських та закордонних ЗМІ. В матеріалах мова йшла не про якісь професійні досягнення нардепа та міністра, в основному, публікації були присвячені його кримінальним «подвигам». Перераховувати все, чим відзначився Рудьковський, немає сенсу, достатньо забити його прізвище в пошуковику гугла. Нагадаємо тільки основні віхи його життя.

Рудьковський був нардепом України трьох скликань. В сьомому - з 2012 по 2014 рік він представляв в Раді Парію регіонів, кнопкодавав, голосував за так звані «диктаторські закони 16 січня». Рудьковський очолював Міністерство транспорту та зв'язку України в уряді Віктора Януковича. Під час перебування на цій посаді портапив у декілька скандалів. Його звинувачували в організації за державний кошт чартерного рейсу з моделями до Парижу, що завдало збитків державі на майже 400 000 грн.

Йому також були предявлені звинувачення у сумнівному вояжі до Японії та передачу комерційним структурам державних об'єктів транспортної галузі.

По жодній кримінальній справі вироків не було.

Микола Рудьковський. Фото: УНИАН

Після втечі Віктора Януковича, Рудьковський також втік з України. На початку квітня 2018 року він був заарештований в Дубаї за перетин кордону за підробленим паспортом Іраку, але був відпущений.

28 вересня 2018 року Рудьковький був затриманий у Москві і звинувачений у розкраданні майна посольства РФ у Києві 2014 року. На відміну від України та Еміратів, російський суд засудив його на два роки ув’язнення. У квітні 2020 року Микола Рудьковський звільнився з російської тюрми та повернувся до України.

Одразу ж після прильоту прямо в аеропорту українські правоохоронці вручили Рудьковському підозру у справі викрадення голови компанії «Нафтогазвидобування» Олега Семінського, який тепер є депутататом від «Слуги народу».

За даними слідства, у 2012 році керівника «Нафтогазвидобування» викрали і понад три роки незаконно утримували в нелюдських умовах. Його систематично катували, а від родичів вимагали заплатити неіснуючий борг у $200 тисяч. Замовником викрадення вважають Миколу Рудьковського.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Як повідомляв «Апостроф», адвокт Рудьковського Микола Катеринчук тоді заявив, що кримінальна справа проти екс-нардепа і колишнього міністра транспорту є безпідставною і зводиться до тиску на самого Рудьковського і членів його сім'ї.

"Об’єкт зник з радарів"

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, Микола Рудьковський, висловлюючись термінологією протиповітряних сил, «зник з радарів», навіть перестав вести сторінки у соцмережах.

Між тим, у 2023 році Рудьковському обмежили строк ознайомлення з матеріалами справи, де він є обвинувачений у викраденні Семінського.

Єкс-нардеп неодноразово оскаржував обмеження строків ознайомлення з матеріалами справи, посилаючись на те, що він мобілізований в ЗСУ.

Адвокат Рудьковського також повідомляв суду, що його клієнт проходить військову службу, що унеможливлює ознайомлення з матеріалами провадження.

Згідно з постановою, Офіс генпрокурора 20 березня 2023 року отримав інформацію від заступника командира військової частини, що її розформовано, а підозрюваного переведено для проходження служби до Сухопутних військ ЗСУ для виконня розвідувальних завдань на Черніговщині.

«Діючий Кримінально-процесуальний кодекс не передбачає на стадії досудового розслідування перебування на військовій службі як поважну причину неявки. Водночас термін притягнення підозрюваних до кримінальної відповідальності закінчується», - прямо вказувала у своєму клопотанні прокуратура.

Відомо, що 5 липня 2023 року справу було скеровано до Голосіївського районного суду Києва.

12 березня 2024 року мав відбутись розгляд справи по суті. Але в судових матеріалах дані про стан розгляду справи відсутні.

Піксель без шевронів

Між тим, у лютомуцього рокуна короткий термін Микола Рудьковський знову потрапив у медіапростір. Він був помічений на заході, який проводило видання «Українська правда». На це звернувувагу журналіст Богдан Кутєпов, який також був там пристутній. На фото видно, що на Рудьковському нова форма без усіляких шевронів ЗСУ.

Микола Рудьковський на заході УП. Фото: facebook Bohdan Kutiepov

У лютому 2024 року журналісти видання «Дарниця.Live» звернулася до СБУ з проханням надати відомості щодо служби Рудьковського у Збройних Силах України та наявності у нього доступу до державної таємниці та ролі у розвідувальних підрозділах.

За інформацією "Дарниця Live", існує підозра, що Рудьковський може "керувати" розвідувальним підрозділом у Києві, адже його регулярно бачать у цивільному вбранні під час відвідин дорогих ресторанів та офісу, що суперечить його обов'язкам.

У квітні 2024 року Рудьковський дав інтерв’ю чернігівському ресурсу «Деснянська правда». Він розповів, що вже 25 лютого 2022 року добровольцем пішов до лав Збройних Сил України. За місяць очолив загін у складі Сил спеціальних операцій. А зараз продовжує службу в загоні технічних видів розвідки ЗСУ.

Микола Рудьковський другий зліва. Фото: "Деснянська правда"

Рудьковський сказав, що інтерв'ю погодився дати вперше за два роки, бо через зміни у законодавстві та пониження мобілізаційного віку до 25 років хоче запросити вмотивовану молодь мобілізуватися саме у його загін ударних БПЛА.

Де він є?

«Апостроф» вирішив вияснити де наразі знаходиться екс-міністр, та як просувається суд по його кримінальній справі.

Відомий нам телефон Миколи Рудьковського не відповідав, бо, як виявилось, він вже не актуальний.

Колишня прессекретарка екс-нардепа сказала «Апострофу», що вона вже давно не підтримує зав’язків з колишнім шефом, де він знаходиться не знає.

В юридичній компанії «Катеринчук, Моор & партнери»«Апострофу» повідомили, що Микола Рудьковський вже не є їхнім клієнтом.

«Ми з ним вже не співпрацюємо. Мені відомо, що Рудьковський служить у ЗСУ», - сказав Микола Катеринчук.

І наостанок. 29 жовтня 2024 року російське прокремлівське агентство «РИА Новости» зненацька випустило коротку новину, яка розлетілась по інших пропагандистських ресурсах країни-окупанта: «Екс-міністр транспорту та зв'язку України Микола Рудьковський заборгував у Росії понад 5,7 мільйона рублів».

Новини партнерів

Читайте також