Як відрізнити сучасне мистецтво від сміття? Часом на це питання не можуть відповісти навіть працівники музеїв, яким пізніше доводиться відповідати перед законом. Художник Девід Л'ю (Shark Toof) подав до суду на Китайсько-американський музей і місто Лос-Анджелес, коли його твори помилково викинули в сміттєвий бак, пише LA Times.
Л'ю стверджує, що підготував для внутрішнього двору музею інсталяцію під назвою "Рік червоного пакета", присвячену китайським мігрантам. 80 порожніх червоних полотняних сумок, розписаних сусальним золотом і чорною фарбою, висіли на мотузці і поступово вицвітали на сонці. Але 7 грудня, за кілька днів до закриття виставки, міська ремонтна бригада зняла сумки і викинула їх. Згідно з позовом, співробітники музею не проконтролювали вивіз сумок, а ремонтники через незнання прийняли їх за сміття.
Лью вдалося врятувати 14 сумок, але повернути решту він не зміг. Художник вирішив, що їх знищили, тому звернувся до суду. У музеї, в свою чергу, нічого не знали про вивезення інсталяції і, що більш важливо, з самого початку не розглядали сумки як мистецтво. "Це декор внутрішнього двору, а не офіційна художня виставка", - заявило керівництво установи.
Сам Лью заявив, що подія буквально позбавило його дару мови, тому він вимагає компенсації і просить суд видати заборону, яка не дозволить міським музеям демонтувати виставки без дозволу художників.
"На розробку концепції, схем і логістику пішли місяці. Це було схоже на розрив стосунків або смерть: ви знали щось, а потім воно в одну мить покинуло ваше життя, і вам залишилося тільки збирати рештки і сумувати", - поскаржився він.
- Раніше в Британії вручили "Премію ріпи" - жартівливу нагороду за найгірше сучасне мистецтво. Щоб отримати почесну Ріпу, потрібно докласти найменшу кількість зусиль для створення найбезглуздішого твору.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.