Всі говорять про комбучу. Всі хочуть спробувати комбучу. При цьому багато хто лише після дегустації впізнає в напої старий добрий чайний гриб, який настоювався у бабусі на кухні.
Пройшли роки, і простий напій, отриманий шляхом натурального бродіння, знову в моді. Кажуть, до 2022 року світові продажі Комбучі можуть вирости до $2,5 млрд. І, перш за все, продавці зобов'язані цим прихильникам здорового харчування, які із задоволенням розкажуть вам про корисні властивості напою, його бактерії, кислоти та пробіотики. Дякуємо, знаємо. Більш того, ділимося рецептом, з яким 3 л напою з чайного гриба обійдуться вам значно дешевше пляшечки з 300 мл Комбучі.
Що таке чайний гриб?
Чайний гриб - це зооглея. Простими словами - слизове утворення, яке виникає в результаті симбіозу мікроорганізмів. Вони виділяють в рідину (зазвичай це солодкий чай) різноманітні кислоти, вітаміни, ароматичні речовини, ферменти та інше. Напій за відчуттями виходить газованим і схожим на квас.
Як виростити чайний гриб вдома?
Перш за все, знайдіть тих, хто поділиться з вами чайним грибом. Підготуйте скляну або нержавіючу ємність з відкритим верхом (найкраще - трилітрову банку). Скористайтеся наступним рецептом:
Візьміть 1 л води, додайте до неї 2 чайні ложки заварки (чорного або зеленого чаю) і 5 столових ложок цукру. Чай не варто робити занадто міцним, а цукор потрібно розчинити повністю.
При бажанні до чаю можна додати трав'яний або ягідний настій за смаком: суміш ожини, малини, липового цвіту, кропиви та інших. В такому випадку 1-3 чайні ложки на 1 літр напою). Якщо ви надаєте перевагу шипшині, тоді залийте її окропом, а через годину процідіть, додайте цукор (на 1 літр - 5 столових ложок).
Остудіть ваш напій до кімнатної температури і залийте гриб у банці, накрийте марлею або серветкою, поставте в темне тепле місце на 4-6 днів. Після цього настій можна злити, процідити та пити. Чи варто викидати гриб? Ні, залийте його новою порцією напою і знову настоюйте.
Раз на місяць промивайте гриб та банку проточною водою. Влітку, коли жарко, - два рази на місяць. Чим старший ваш чайний гриб, тим він товстіший. Відповідно, за ним стає складніше доглядати. Тому з часом можна просто відокремити від гриба верхні шари і поділитися з друзями. Ну або просто викинути.
Насолоджуйтесь смачною і корисною Комбучею просто у себе вдома.
- Раніше ми розповідали, в чому секрет тіста для домашньої піци - як його приготувати та не зіпсувати.
- Читайте також на theLime, рецепт ніжного крем-супу з сиром і грибами, який буде відмінним сніданком.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.