Білоруський блогер Максим Мірович на своїй сторінці в LiveJournal знову підняв тему заборонених в СРСР фотографій і опублікував серію робіт радянських фотографів Володимира Воробйова та Володимира Соколаєва. Свого часу, розповів Мирович, вони стежили через об'єктиви за роботою передовиків виробництва, але при цьому знімали не тільки для преси, а й для себе.
"Життя, зображене на цих знімках, разюче відрізнялася від того, що публікувала радянська преса, - зазначив блогер. - Зрозуміло, більшість цих знімків у СРСР були заборонені - їх не можна було ніде опублікувати, а сам факт фотографування подібних сюжетів міг зацікавити міліцію або спецслужби. Надалі фотографа могли позбавити роботи за "очорнення радянської дійсності". theLime обрав 10 найбільш вражаючих кадрів, які побачили світ лише після розвалу Радянського Союзу.
"Робоча їдальня будівельників сталеплавильного цеху" (1981 рік)
"Газетний кіоск на вулиці Металургів" (1981 рік)
"Опала курячої тушки" (1980-ті роки)
"Пологовий будинок. Кефір після пологів" (1981 рік)
"Обід бригади на свинофермі"
"Черга у ванній" (1981 рік)
"Жінки з беляшами та візком цеглин" (1981 рік)
"Продаж баранячих кісток" (1980-ті)
"Портрет з покупками"
"Центральний ринок на вулиці Курако" (1983 рік)
Раніше в мережі згадали фото дочки Єлизавети II в Києві, але ж є й відео, де вона падає з коня у Пирогово. Принцеса Анна відвідувала місто в 1973 році, і цей візит запам'ятався надовго.
Дивіться також на theLime фото 15 дивовижних розробок з минулого, які сьогодні можна побачити хіба що в музеї. І то не завжди.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.