Перші випробування імунотерапії, розробленої командою Інституту Розалінди Франклін в Оксфордширі за допомогою лами, показали "значний потенціал" в лікуванні ковіду, пише BBC.
Лікування засноване на використанні нанотіл - більш простих версій антитіл, які лами і верблюди виробляють у відповідь на інфекцію. Якщо випробування терапії на людях виявиться ефективним, її можна буде впроваджувати у формі простого назального спрею для лікування або запобігання інфекції на ранніх етапах.
Професор Джеймс Нейсміт, один із ведучих дослідників проекту, розповів, що інфіковані коронавірусом щури повністю одужали протягом 6 днів після обробки назальний спреєм з нанотілами.
Міністерство охорони здоров'я Англії вже заявило, що ліки виявилися одним з "найбільш ефективних нейтралізаторів агентів SARS-CoV-2", які воно випробувало.
"Тут нам трохи допомогла Фіфі, лама з Інституту Розалінди Франклін", - сказав професор Нейсміт.
Вчені вакцинували Фіфі крихітним неінфекційним шматочком вірусного білка і стимулювали її імунну систему, щоб вона виробляла особливі молекули. Потім вчені ретельно відібрали і очистили найсильніші нанотіла в крові Фіфі. Ці потужні молекули вдалося виростити в лабораторії у великих кількостях.
"Імунна система настільки прекрасна, що все ще працює краще, ніж ми - еволюцію важко перевершити", - сказав Нейсміт.
Професор і його співробітники опублікували дослідження в журналі Nature Communications. Вони вважають, що навіть при успішному впровадженні вакцин проти ковіду дуже важливо мати ефективне лікування в майбутньому. "Не весь світ вакцинується з однаковою швидкістю, - говорять вони, - і залишається ризик появи нових варіантів, здатних обійти імунітет після вакцинації".
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.