У Британському музеї виставлять об'єкт, який вважається найстарішою картою зоряного неба в світі. Створення Небесного диска з Небри датується бронзовим століттям, його вік - близько 3600 років.
Артефакт знайшли у Німеччині в 1999 році, і з тих пір він вважається однією з найважливіших археологічних знахідок ХХ століття, пише BBC. При цьому деякі вчені заперечують його справжність, а в 2020 році два археолога заявили, що об'єкт може бути приблизно на 1000 років молодшим.
Диск із Небри має діаметр близько 30 см, покритий синьо-зеленою патиною і прикрашений золотими символами Сонця, Місяця, зірок і Сонцестояння. ЮНЕСКО включив його до свого глобального списка важливих історичних артефактів і назвав "унікальним свідченням ранніх знань людства про небеса".
Диск виявили на вершині пагорба недалеко від міста Небра у Німеччині. Разом із мечами, сокирами та іншими предметами бронзового століття його розкопали два нелегальних шукача скарбів. Пізніше знахідку вилучила поліція. Реліквія належить Державному музею давньої історії і покине свій "дім" вперше за 15 років.
- Сім'я вирішила продати облізлі садові статуї, і навіть не підозрювала, що зберігає вдомастародавні артефакти з Єгипту. Вік реліквій - близько 5 тис років.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.