Вчені з Китаю підрахували кількість відходів, пов'язаних з Covid-19, які циркулюють сьогодні в світових океанах, пише Livescience. І ця цифра вражає, адже за час пандемії у водах опинилися 26 тисяч тонн масок, рукавичок, пакувальних матеріалів та іншого пластику.
Для ясності: це більше половини ваги "Титаніка" - корабель гігант, який затонув у 1912 році, важив 52,3 тисячі тонн. Через кілька років, прогнозують вчені, частина цих відходів досягне Північного полюса.
Під час досліджень фахівці з'ясували, що за час пандемії 193 країни виробили понад 8 млн тонн пластикових відходів. Більша частина їх використовувалася клініками (87,4%), менша - приватними особами (7,6%). Далі вчені розробили модель, за допомогою якої підрахували, що до серпня поточного року 369 великих рік принесуть до океанів близько 26 тисяч тонн викинутого пластику.
Ви сортуєте сміття та відходи?
Найбільші партії відходів потрапляють в океани з річки Шатт-ель-Араб на південному сході Іраку (понад 5 тисяч тонн), річки Інд у Тибеті (близько 4 тисячі тонн), а також китайської Янцзи (3,7 тисячі тонн).
"Пандемія призвела до збільшення попиту на одноразовий пластик, що посилює глобальну проблему пластикових відходів, яка вже вийшла з-під контролю", - підсумували фахівці.
- Дивіться також на theLime, як пустеля в Чилі перетворилася на величезне звалище нерозпроданою одягу. Щороку туди потрапляє близько 39 тисяч тонн речей.
- Фотограф зі Шрі-Ланки показав сумні знімки слонів, які харчуються сміттям - їхній будинок перетворився на звалище. Разом із відходами тварини їдять поліетилен, пластик та небезпечні хімікати.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.