Український виконавець, актор і сценарист Андрій Данилко прокоментував звірства, вчинені російськими окупантами в Бучі. Артист заявив, що всі ці нелюди, які знущалися із мирних жителів, а потім жорстоко вбивали їх, вважають себе героями.
"Коли я зайшов і побачив ці фотографії… Ці зав'язані руки людей. Я навіть не знаю що сказати. У мене був такий момент, коли задумався, чим вони керуються. Зрозуміло ж, що вони десь заходять у будинок, нажираються цього алкоголю, якого вони не бачили, судячи з їхніх телефонних переговорів. Я дивлюсь і думаю, що це якийсь стадний рефлекс. Є якась одна сволота, яка на кшталт "а тобі слабо?". Вони, ці п'яні солдати, починають знущатися з людей, бо починають почуватися героями. Я був у жаху. Знову ж таки, коли Росія написала, що це все, зроблений Україною фейк", - сказав Данилко в інтерв'ю "Українській правді".
Виконавець додав, що бездіяльність росіян, які побоялися сказати правду про війну в Україні, не робить їх безневинними. Навпаки, вони стають такими ж учасниками цих злочинних дій. "Приведу наприклад слова Джорджа Оруелла: "Люди, які обирають негідників, невдах, злочинців, злодіїв, не є жертвами. Вони є учасниками". Це абсолютно точне формулювання. Твоя бездіяльність вартує життя. Як би там не ставилися", - сказав Андрій Михайлович.
Відомо, що артист в період війни залишився в Києві, у квартирі на Хрещатику. Він продовжує давати інтерв'ю, підтримує українців у соціальних мережах своїм гумором та жартами навіть у цей непростий час.
"Жартувати не хочеться, але це треба робити. Ну, знову ж таки є жарти внутрішнього користування, які дуже смішні. Звичайно, я вже казав, що сміх реально розряджає атмосферу. Люди багато хто дзвонить поскаржитися. Ти вмикаєшся, пожартував, якусь смішну фразу сказав – у людей відразу змінюється настрій. Я вже казав, що страх боїться сміху. Посміхнулися, посміялися й легше", - пояснив Данилко, чому навіть у війну не слід відмовлятися від гумору.
- Раніше танцюрист Назар Грабар у Бучі розповів про базу окупантів у нього вдома. Хлопець записав емоційний ролик.