Лайм

Як врятувати розсаду від загибелі: народні засоби від хвороби чорна ніжка

Спробуйте ці прості способи

Досвідчені городники вже з перших днів весни, незважаючи на те, що ще дуже холодно, починають замислюватися над тим, що вони вирощуватимуть на заміській ділянці влітку. Тому чимало з них готують грунт для розсади, а також купують насіння або ж використовують старе, яке можна оживити двома способами. Однак багато хто стикається з такою хворобою розсади, як чорна ніжка. theLime вирішив докладніше розповісти, які народні засоби допоможуть врятувати рослини від загибелі.

Чорна ніжка – це група хвороб рослин, що викликається різними паразитними та напівпаразитними грибами, рідше бактеріями. Загальна ознака – почорніння кореневої шийки (звідси її назва). Рослина пригнічується, а згодом у місці почорніння з'являється гнилизна, і вона гине.

Слід зазначити, що чорною ніжкою, як правило, уражаються дуже молоді або сильно витягнуті та ослаблені сіянці. Доросла розсада з потужною кореневою системою здатна протистояти цьому захворюванню.

Зараження найчастіше відбувається через ґрунт або розсадну ємність, але якщо ви помітили, що почорніли всі рослини одночасно, це означає, що збудник знаходився в насінні.

Фото: pinterest.com

Читайте також: Як знезаразити насіння для профілактики захворювань рослин: секрети досвідчених городників.

За допомогою яких препаратів можна подолати чорну ніжку:

- розчин марганцевокислого калію (0,2 г/л);

- розчин мідного купоросу (0,2 г/л);

- бордоська рідина (1%);

- колоїдна сірка.

Однак для молодих рослин сірка та купорос отруйні, а марганцівка може спричинити опік.

Впоратися на початковому етапі захворювання розсади можна за допомогою розчину харчової соди. У 0,5 л охолодженої кип'яченої води додаємо 1 ч. л. харчової соди. Заливаємо в пульверизатор і обприскуємо рослини та верхній шар ґрунту.

Також можна спробувати такий народний засіб – суміш деревного вугілля та попелу. Подрібнюємо вугілля та змішуємо його з попелом у пропорції 1:1. Отриманим порошком обробляємо посіви.

Розчин марганцівки необхідно використовувати дуже акуратно. Концентрацію необхідно зробити невисокою (слабко-рожевий розчин) та дочекатися повного розчинення кристаликів. Такий розчин виливаємо на ґрунт із ураженими рослинами.

Фото: pinterest.com

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також