Чимало українців через значне зниження доходів і ріст цін намагаються максимально забезпечити себе овочами в теплу пору року, вирощуючи огірки на городі або в горщиках і контейнерах на балконі. І якщо ви вже знаєте, що робити, щоб вони не стали гіркими, візьміть на замітку прості правила, як збирати врожай, щоб не нашкодити рослинам. theLime докладніше розповідає про це.
Залежно від сорту та погодних умов огірки плодоносять із середини червня до початку вересня. Як правило, перші плоди з'являються через 30-40 днів після появи сходів.
Як часто потрібно збирати огірки?
Оптимальна частота збору врожаю – 1 раз на 2-3 дні.
Кущі огірків необхідно регулярно оглядати і збирати дозрілі плоди, щоб вони не перезрівали. У огірків, що перестигли, сильно твердне шкірка, і вони швидко псуються. Регулярно зривати огірки важливо ще й для того, щоб рослина не витрачала сили на дозрівання старих плодів та активніше формувала нові.
Перші плоди рекомендують зірвати зовсім маленькими, щоб стимулювати плодоношення. Також необхідно вчасно позбавлятися пошкоджених та деформованих плодів, щоб рослина не витрачала на них енергію.
Читайте також: Павутинний кліщ на огірках: що робити, якщо шкідник з'явився на рослинах.
Як правило, зривати огірки, щоб не нашкодити рослині?
1. Збирати плоди необхідно вранці чи ввечері, або в похмурий день. Такі плоди будуть найсоковитішими.
2. Не варто збирати врожай під час дощу – зачекайте, поки огірки висохнуть. Зібрані в дощ огірки містять занадто багато калію і довго не зберігатимуться.
3. Не можна тягнути овочі, щоб не пошкодити плоди та батоги куща. Краще перерізати плодоніжку садовими ножицями.
4. У теплиці огірки збирають частіше, ніж на городі. Якщо тепличні огірки довгий час не дають нових плодів, їх варто провітрювати вночі.
5. Одразу після збирання огірки потрібно покласти в холодильник. Тоді вони зберігатимуться набагато довше, ніж за кімнатної температури. Також зібрані огірки не слід заздалегідь мити – це необхідно робити безпосередньо перед вживанням.
- Раніше ми розповіли, як врятувати народними засобами огірки, листя яких жовтіють після дощів.
- Читайте також на theLime, чим кропити огірки від хвороб, щоб захистити врожай від загибелі.
Цікаві новини для вас:
- Профілактика фітофтори на помідорах: простий та доступний засіб на основі сироватки.
- Павутинний кліщ напав на смородину: чим обробити кущі, щоб врятувати ягоди.
- Навіщо поливати буряки солоною водою: секрет досвідчених господарів.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.