Лайм

Зекономите на добривах: як із користю застосувати рослинні залишки на городі

Візьміть собі на замітку

Восени у дачників закінчується гаряча пора: вже зібрано врожай огірків, помідорів, фруктів та ягід, найчастіше залишається лише викопати картоплю, яку потім потрібно правильно підготувати до закладки на зиму у сховище. theLime вирішив розповісти, як можна з користю застосувати на городі залишки рослин, щоб отримати натуральні добрива.

Читайте також: Чим засіяти город після збору врожаю, щоб підвищити родючість ґрунту та вивести бур'яни.

Досвідчені городники знають, що на ділянці після збирання врожаю залишається багато бадилля. Заражену зелень слід знищити, а здорову можна використовувати як натуральне добриво.

Наприклад, бадилля гороху та інших бобових можна прикопати в землю, щоб наситити її азотом. Це стосується і деяких квітів, наприклад, хризантем і чорнобривців, які містять речовини, що вбивають хвороботворні бактерії, таким чином оздоровлюючи ґрунт і відлякуючи гризунів.

Фото: pixabay.com

Читайте також: Завершуємо дачний сезон правильно: 7 справ, які потрібно встигнути завершити у жовтні.

Бадилля здорових рослин відмінний компонент компосту. Зелень необхідно викласти шаром 15-20 см і присипати родючим ґрунтом. Коли купа досягне 1,5 м, зверху насипаємо шар ґрунту. Щоб компост швидше дозрів і краще збагатився азотом, кожен шар можна поливати гноєм або розчином сечовини: 40-60 г на 10 л води. Якщо все ж таки є побоювання, що в компостну купу або яму закладено бадилля хворих рослин, для дезінфекції можна полити її розчином мідного купоросу (2 ст. л. на 10 л води). Під час дощів купу потрібно накривати плівкою. А вже наступного сезону ви отримаєте безкоштовне цінне добриво.

Іноді господарі просто присипають шар бадилля ґрунтом або компостом, за зиму воно перегниває. Однак товсті пагони попередньо слід розрізати на менші частини. Або ж розкладають бадилля в приствольних колах дерев – у цьому випадку воно виконує роль мульчі. Стебла кукурудзи та соняшника стануть гарним покривним матеріалом для кущів ягід, а також підстилкою для компостної купи. А при спалюванні бадилля можна отримати цінне добриво – золу.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Надійно захищає від бур'янів: як звільнити грядки від пирію та берізки польової.
  2. Коли обрізати троянди у серпні: зробіть це, щоб завчасно підготувати кущі до зими.
  3. Що робити з зеленими помідорами, які повільно червоніють: методи досвідчених городників.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також