Лайм

Не тільки цибуля і часник: овочеві культури, які можна садити під зиму

Не всі городники знають про це

Досвідчені дачники знають, що цибулю та часник можна посадити і навесні, і восени. Головне підібрати правильний сорт, оптимальний час для посадки і дотримуватися простих правил. Також перед зимою можна посіяти й інші овочеві культури, особливо у регіонах із відносно теплим кліматом. theLime вирішив докладніше розповісти, як це правильно зробити.

Читайте також: Озимий часник прийнято садити після Покрови: якою має бути погода.

Овочеві культури, які можна садити під зиму

Морква

Земля перед посівом моркви має осісти, тому грядку необхідно підготувати заздалегідь. Оптимальна температура для посіву – +2…+4°С.

Глибина загортання насіння – 3-4 см, відстань між рядами – 15-20 см. Норма висіву на квадратний метр – 1 г. Вибіркове збирання коренеплодів можна розпочинати з початку червня, але треба пам'ятати: висіяна з осені морква зберігається гірше, ніж при весняній посадці.

Фото: pixabay.com

Буряк

З посівом буряків поспішати не можна, його насіння здатне прорости вже за +5°С, тому терміни підзимового посіву необхідно змістити на період стійкого похолодання -2...-4°С.

Глибина посіву насіння – 3-4 см, відстань між рослинами – 5-10 см, між рядами – 20-30 см. Норма висіву на квадратний метр – приблизно 4 г. Сорти для посіву під зиму необхідно брати виключно холодостійкі або з позначкою "стійкі до стрілкування". Перше збирання коренеплодів від підзимових посівів буряків можна буде провести вже наприкінці травня – на початку червня. Але такі буряки зберігаються гірше, ніж при весняній посадці.

Фото: pixabay.com

Ріпа

Ріпу слід посіяти до початку стійких заморозків приблизно за 2 тижні. Навесні підзимовий посів дозволяє їй сформуватися раніше, ніж розпочнуть свою атаку хрестоцвітні блішки.

Глибина посіву – 3 см, відстань у ряду – 10-15 см, по три насінини у гніздо. Ширина міжрядь – 25-30 см. Норма висіву на квадратний метр – 2 м. Посіяна під зиму ріпа дозволить розпочати збирання врожаю вже наприкінці травня – на початку червня.

Фото: pixabay.com

Читайте також: Дадуть багатий урожай: які сорти цибулі найкраще підходять для посадки на зиму.

Капуста

Капусту не часто сіють на зиму, переважно це роблять у регіонах з відносно теплим кліматом. Але і для півдня в такому методі є ризик — сходи, що швидко з'явилися, можуть вимерзнути при нестійких весняних температурах. Проте рекомендовані сорти для підзимової посадки є. Такі є у різних видів: білокачанної, броколі, цвітної та пекінської.

Глибина загортання насіння капусти становить 1,5-3 см. Норма висіву на квадратний метр – 0,1-0,2 г.

Фото: pixabay.com

Селера

Найчастіше на зиму сіють листові сорти селери, але серед кореневих є також сорти, придатні для посіву з осені.

Глибина загортання насіння – 1,5-2 см. Висів проводять загущено. Норма висіву насіння на квадратний метр - 0,1-0,2 г.

Фото: pixabay.com

Читайте також: Найкращий час для посадки цибулі на зиму: коли починати, якою має бути погода.

Хрін

Вирощування хрону з насіння – рідкість. Здебільшого ця культура розмножується вегетативно.

Глибина загортання насіння – 2-3 см. Відстань між рослинами – 30-35 см, між рядами – 50-70 см.

Фото: pixabay.com

Редиска

Насіння редиски добре проростає і при досить низьких температурах, тому поспішати з їх висівом не можна, краще відтягнути цей момент на кінець листопада.

Глибина загортання насіння – 2-3 см, відстань між рослинами – 4-6 см, між рядками – 10-15 см. Норма висіву на квадратний метр – від 5-6 до 10 г. Посіяна підзимовим посівом редиска проросте вже на початку травня.

Фото: pixabay.com

Пастернак

Пастернак – рекомендована культура для підзимового посіву через невеликі терміни придатності насіння та досить погану схожість. Підзимові посіви дозволяють стратифікувати його насіннєвий матеріал та підвищують схожість.

Глибина загортання насіння – 2 см, відстань у ряду – 5 см, а між рядами – 30-35 см. Норма висіву на квадратний метр – 1,5-2 г.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Чим обробити сад восени від шкідників та хвороб: три перевірених засоби.
  2. Чи потрібно прибирати опале листя в саду восени: аргументи за і проти.
  3. Чим підживити плодові дерева восени, щоб захистити їх від морозів та хвороб.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також