Український репер Олександр Ярмак захищає Україну з перших днів повномасштабного вторгнення РФ, і зараз є командиром підрозділу управління дронами у Силах спеціальних опреацій ЗСУ. 32-річний музикант одружений вже 8 років, і разом із дружиною Анною виховує 4-річну дочку Соломію. В інтерв'ю Славі Дьоміну військовослужбовець чесно розповів про складнощі адаптації до мирного побуту під час коротких відпусток.
Читайте також: Бахмут може бути у Києві: репер Ярмак, який воює на фронті, прокоментував цивільне життя українців.
Репер Ярмак із дружиною Ганною та дочкою Соломією
"Я відверто відвикаю від родини. Хоча по телефону я говорю з дружиною часто, навіть на бойових: сидиш іноді в підвалі, є вільний час, щоб набрати і запитати, як справи. Але ти відвикаєш, адже телефон - це зовсім інше. Я їхав і думав: "А ми взагалі ще сім'я - на хімічному рівні?" - поділився артист. - Якщо родини довго не бачаться, я вважаю, це дуже погано для стосунків. Дійсно, рвуться ці зв'язки. Але коли ти приїхав додому, можеш обійняти своїх коханих людей, носиш донечку на руках, все оживає в тобі".
Ярмак зізнався, що намагається бачитися з дружиною та дочкою якнайчастіше, і вони роблять усе можливе для цього.
"Іноді вони їдуть до мене на зустріч, наприклад, коли у нас передислокація, і я маю 1 день, поки група в дорозі. Ми можемо зустрітися десь у Дніпрі, в Полтаві. Ми намагаємося їхати на зустріч одне до одного, тому що я сумую за ними", - розповів захисник України.
Говорячи про те, як жінкам підтримувати стосунки із чоловіками, які повертаються з фронту, Ярмак порадив бути максимально щирими.
Читайте також: Вкрали цінну інформацію: репера-військовослужбовця Ярмака пограбували у поїзді.
"Думаю, жінка повинна поводитися максимально щиро, тому що оточення на війні максимально щире. Коли приїжджаєш додому і відчуваєш у ставленні до себе якусь гру або підхід, який до тебе шукають - я вважаю, що це зайве, - говорить він. - Дружина має намагатися рухатися до цього стану, максимально щиро говорити, що думає та відчуває".
Репер додав, що вони з Анною з самого початку обговорювали його вибір, ризик полону та смерті. Рішення Ярмака піти на фронт було усвідомлене, і дружина його прийняла.
"Перші півроку, коли на Київщині все закінчилося, мене дуже довго переводили до ССО. Дружина знає, що я собі місця не знаходив. Мені настільки було жахливо, я не міг нормально почуватися. А на війні мені добре. Я там серед своїх ідейних побратимів, серед прекрасних людей, яких поважаю. Ми робимо правильну справу", - каже він.
Раніше Ярмак різко розкритикував Софію Ротару, яка "співала Кадирову українську пісню".