Не у всіх є підвал або льох для зберігання свіжої моркви, але мати її запаси потрібно для приготування засмажок, салатів та інших страв. Заморозка моркви у 2023 році теж не є надійним вибором, адже невідомо, чи в Україні будуть взимку блекаути та відключення електроенергії.
Авторка відеоблогу "Marina Life_ Життя за містом" поділилася двома простими способами заготовити моркву у банках. Один із них - із цілими коренеплодами, другий - морква у тертому вигляді. Обирайте рецепт, який найкраще підходить для ваших кулінарних цілей.
Цікаві новини для вас: Салат на зиму, який ще довго не набридне: рецепт пікантного перцю по-корейськи.
Ціла маринована морква
Інгредієнти для маринаду (на 1-літрову банку): 1 л води, 1 ст. ложка солі, 80 г цукру, 100 мл оцту, 1 лавровий лист, 2 горошини перцю.
Приготування:
Відваріть моркву, очистіть її від шкірки. Візьміть літрові банки та простерилізуйте їх. На дно банки покладіть 1 лавровий листок, пару горошин перцю. Варену моркву щільно укладіть у банку.
У каструлю влийте 1 літр води, розчиніть 1 ст. ложку солі, 100 мл оцту та 80 г цукру. Розмішайте, залийте моркву в банках, прикрийте кришками і простерилізуйте в каструлі з окропом. Для літрових банок потрібно близько 40-60 хвилин. Після цього банки слід закатати.
Читайте також: Маринований перець з медом - улюблений рецепт консервації на зиму: як його приготувати.
Терта морква на зиму в банках
Інгредієнти для маринаду (на півлітрову банку): сіль, 2 ст. ложки оцту.
Приготування:
Свіжу моркву очистіть від шкірки та натріть на великій тертці. Засипте сіллю у співвідношенні 1-2 ст. ложки на 1 кг моркви. Добре перемішайте руками, щоб морква трохи пустила сік. Щільно покладіть моркву у півлітрові банки і додайте по 2 ст. ложки оцту. Прикрийте кришками та стерилізуйте протягом години.
Користувачі мережі, які вже пробували ці рецепти, зазначають, що така морква заощаджує час на приготування страв, виходить соковитою та смачною.
Раніше ми розповідали, як квасити яблука на зиму чотирма способами.