Навесні у дачників стає все більше турбот у саду: потрібно обрізати кущі та плодові дерева, а також обробити та побілити їх, щоб захистити від хвороб та шкідників. Наступний етап – внесення органічних та мінеральних добрив, щоб рослини правильно розвивалися і потім дали плоди. theLime вирішив докладніше розповісти, які підживлення необхідні на даному етапі.
Читайте також: Як захистити плодові дерева після весняної обрізки: засоби для обробки зрізів.
Для підживлення плодових дерев навесні фахівці рекомендують насамперед попіл. Він дуже потрібен на ґрунтах із підвищеною кислотністю. Це органічне добриво сприяє зниженню кислотності, зазвичай його вносять по 100-150 г на один квадратний метр.
Навесні також краще вносити азотні добрива. Вони потрібні в перший рік після посадки дерев. Знадобиться 10 г на квадратний метр.
З чотирирічного віку під дерева необхідно додавати фосфорні та калійні добрива. Пропорція для сумішей: 10 г фосфорних та 15 г калійних добрив. Все це слід вносити під час перекопування пристовбурних кругів.
Читайте також: Ці дерева і кущі потрібно обов'язково обрізати навесні: віддячать пишним цвітінням та врожаєм.
Також можна використовувати органічні добрива для підживлення фруктових дерев: пташиний послід, гній, торфо-гнойові та інші компости. Гній розводять водою у п'ять разів, пташиний послід – у 10-12 разів.
З мінеральних добрив застосовують переважно азот (карбамід, аміачна селітра, сульфат амонію), фосфор (суперфосфат), калій (калійна сіль або хлористий калій).
Відразу після розгортання листя можна внести позакореневе підживлення – карбамід у дозуванні 30 г на 10 л води по дереву.
- Раніше ми розповіли, що робити з картоплею перед висаджуванням.
- Читайте також на theLime, як підвищити врожайність моркви вже під час посадки.
Цікаві новини для вас:
- Що робити з цибулею, яка проросла: практичні способи застосування.
- Початок квітня – час сіяти чорнобривці у відкритий ґрунт: як це робити.
- Квіти віддячать яскравим цвітінням: чим підгодувати клумбу нарцисів у квітні.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.