Лайм

Сім'я дитячого письменника Роальда Даля вибачилася за його антисемітизм - чим завинив автор Віллі Вонки

Різкі висловлювання Даля прокоментували через 30 років після його смерті

Роальда Даля пам'ятають як автора популярних дитячих книг "Чарлі і шоколадна фабрика", "Матильда" і "Великий добрий велетень", але родині покійного письменника довелося публічно вибачатися за його антисемітські висловлювання. На його офіційному сайті з'явилася заява, яка засуджує коментарі Даля в двох інтерв'ю 1983 і 1990 року, пише BBC.

Фото: Wikipedia

У 1983 році в інтерв'ю New Statesman казкар сказав, що в "єврейському характері є риса, яка дійсно викликає ворожість". Сім років по тому в статті в Independent він визнав, що "став антисемітом". Ці зауваження свого часу розгнівали єврейську громаду, але вибачатися Даль відмовився. Суперечки про його висловлювання не вщухали навіть через 30 років після його смерті: в 2018 році Королівський монетний двір вирішив не випускати пам'ятну монету до 100-річчя від дня його народження, пославшись на "класичний, незаперечний і кричущий антисемітизм".

Незважаючи на суперечливу фігуру автора, популярність книг Роальда Даля не минає. У 2020 році вийшла нова екранізація його роману "Відьми" від режисера Роберта Земекіса, а Netflix анонсував ще одну адаптацію повісті "Чарлі і шоколадна фабрика". З огляду на прибуток від його спадщини, родина і компанія Даля Roald Dahl Story принесли вибачення за завдані збитки.

"Ці упереджені зауваження незрозумілі для нас і різко контрастують з людиною, яку ми знали, і з цінностями, що лежать в основі творів Роальда Даля, які протягом поколінь позитивно впливаои на молодих людей, - йдеться у зверненні. - Вибачатися за слова улюблених дідусів і бабусь - непросте завдання, але стає ще важче, коли ці слова шкодять всьому співтовариству. Ми любили Роальда, але ми категорично не згодні з його антисемітськими коментарями. Ось чому ми вирішили вибачитися".

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також

"Як людина, яка не раз лежала в психіатричній клініці, слово "шизанутий" не люблю". Інтерв’ю з художником Нікітою Тітовим

Нікіта Тітов розповів про мову образів у творчості, свої страхи та перемоги, пригадав театральні проекти, а також відповів на політичні запитання.

"Гуцули мають гонор. А у Києві… кіч, епатаж, зросійщеність". Інтерв’ю з акторкою Інною Бевзою

Інна Бевза поділилася думками про театр в Івано-Франківську, розповіла про забобони, улюблені ролі та роботу з режисерами.