Чимало людей не люблять зиму через те, що постійно відчувають холод, а якщо переборщити з кількістю одягу – дискомфорт. Тому необхідно грамотно оновити гардероб. І якщо ви вже підібрали модні в'язані речі для цієї зими, радимо також утеплитися за допомогою термобілизни. theLime розбирався, які важливі моменти потрібно враховувати при її виборі.
Термобілизна – це особливий вид нижньої білизни, головне завдання якої – зберігати тепло та відводити від тіла вологу. Вона має щільно прилягати до тіла та захищати організм як від переохолодження, так і від перегріву. Таку регуляцію забезпечують певні властивості тканини, з якої виготовляють термобілизну.
На які важливі деталі звернути увагу при виборі термобілизни?
1. Матеріал
Термобілизна може бути виготовлена з бавовни, вовни та синтетичних матеріалів. Перший варіант не підходить для холодної пори, так як бавовна, увібравши вологу, відносно довго сохне. Вовняна білизна добре виконуватиме функції вологовідведення та зігрівання, проте вона не дуже приємна до тіла. Взимку краще віддати перевагу термобілизні із синтетичних матеріалів (поліестер, поліамід, поліпропілен, еластан, поліакрил, нейлон та ін.).
2. Розмір та посадка
Вибираючи термобілизну, її потрібно обов'язково приміряти - оскільки це перший шар одягу після білизни, він повинен впритул примикати до тіла. Не варто купувати її із запасом, на розмір більше – оскільки між тканиною та поверхнею тіла не повинно бути суттєвого зазору. Як правило, термобілизна – це комплект із лонгсліву та легінсів, який не повинен сковувати рухів, натирати чи сильно тиснути.
3. Завдання, з якими повинна справлятися термобілизна
Вибирати комплект потрібно в залежності від того, для якого виду відпочинку чи активності він потрібен. Це може бути термобілизна для спорту, зимових видів спорту, риболовлі, для повсякденного носіння, деякі виробники також враховують гендерну ознаку (дитяча термобілизна, жіноча, чоловіча). Наприклад, білизну для активного відпочинку виготовляють із натуральної бавовни та зі штучних матеріалів – поліпропілену, поліестеру, поліаміду. А для пасивного відпочинку (наприклад, зимова рибалка) краще підібрати або повністю вовняну термобілизну (з дуже тонкої вовни), або з додаванням бавовни чи еластану.
4. Якість швів та матеріалу
Якісна термобілизна має бути безшовною. Іншими словами - всі шви на ній плоскі, а етикетки або знаходяться на зовнішній стороні, або нанесені спеціальною фарбою на тканину. Чим менше швів на термоодязі, тим зручніше його носити. Також термобілизна не повинна сильно розтягуватися, линяти під час носіння або прання, парити та намокати від поту – якісна висохне за лічені хвилини.
5. Додаткові вставки або просочення
Добросовісні виробники розміщують спеціальні вставки у зонах тіла, які найбільше схильні для потовиділення, – вони виводять зайву вологу, забезпечуючи таким чином тепло та комфорт. Також різні вставки можуть бути на місцях, які найінтенсивніше навантажують (лікті, коліна).
Ще один варіант – термобілизна з антибактеріальним просоченням із іонами срібла. Такий одяг вважається гіпоалергенним, і навіть алергіки можуть не боятися носити його. А через дезінфікуючі властивості на поверхні такого термоодягу будуть гірше розмножуватися бактерії, і як наслідок – менше неприємного запаху.
- Раніше ми розповіли, як виглядає найневдаліше взуття цієї зими.
- Читайте також на theLime, як вибрати парку на зиму і які моделі в моді цього сезону.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.