Сучасні господині полюбляють експериментувати на кухні, проте далеко не завжди ці спроби закінчуються вдало. І якщо ви вже знаєте про поширені помилки під час приготування шарлотки, радимо також розібратися з інгредієнтами, які можуть суттєво вплинути на смак та щільність цього виду випічки. theLime ділиться з вами простими лайфхаками.
Як відомо, у класичному рецепті шарлотки всього п'ять інгредієнтів: яйця, цукор, борошно, розпушувач та солодка начинка (найчастіше – кисло-солодкі та не дуже соковиті яблука). Деякі господині додають дрібку солі, а також корицю, посипаючи нею яблука.
Існує також безліч способів урізноманітнити цей пиріг, наприклад, приготувати шоколадну шарлотку з какао-порошком, грушами чи вишнями. Однак слід знати, які інгредієнти можуть суттєво зіпсувати смак та зовнішній вигляд пирога.
Безглютенова мука
Один із головних інгредієнтів шарлотки – це пшеничне борошно, яке містить глютен – складний клейкий білок. Він є своєрідним загусником у тісті. При додаванні води глютен темніє та за текстурою стає схожим на клей. Тому найчастіше його також називають клейковиною.
Недосвідчені господині, бажаючи поекспериментувати (а в деяких випадках – через медичні показання, тому що доведено, що чимало людей мають непереносимість глютену), замінюють пшеничне борошно його безглютеновими аналогами (гречаним, вівсяним, амарантовим, кокосовим, рисовим, кукурудзяним борошном тощо). Це може зіграти злий жарт із вашою шарлоткою, так як, наприклад, пиріг із гречаного борошна, яке не містить клейковини, може розпастися, а з кукурудзяної, яка досить важка – вийде занадто "забитим". Як варіант – зробити тісто з пшеничного та безглютенового борошна, дотримуючись пропорції – 1:1.
Сода
Деякі господині замінюють розпушувач для тіста содою. Однак, використовуючи цей інгредієнт, слід пам'ятати певні правила. Якщо додати в тісто соду і не погасити її, шарлотка може отримати неприємний присмак. Якщо в тісті є кефір чи сметана, не варто хвилюватись – станеться природний процес гасіння молочною кислотою. Також можна погасити соду оцтом, лимонним чи соком інших цитрусових – однак робити це необхідно перед тим, як покласти соду в тісто.
Заморожені ягоди
Якщо ви встигли в сезон ягід заморозити величезну кількість, а тепер хочете урізноманітнити ними вашу шарлотку, майте на увазі, що це не найкраща ідея. Розморожені ягоди пустять багато вологи – у результаті тісто не пропечеться. Як варіант – додати до класичної яблучної начинки трохи ягід.
Вологі та рихлі фрукти
Ви можете отримати несподіваний результат, якщо для начинки виберете такі фрукти, як персики, яблука м'яких сортів, а також соковиті абрикоси. Ці інгредієнти також, як і розморожені ягоди, пустять багато соку, внаслідок чого тісто пропечеться не рівномірно, і шарлотка може не вийти. Якщо захотілося пиріг із таким інгредієнтом, щоб мінімізувати невдачу, додайте до перерахованих вище фруктів кілька ложок крохмалю.
Інгредієнти зі специфічним присмаком
Обережно слід бути зі специфічними продуктами, які можуть суттєво вплинути на смак готової страви. Наприклад, шарлотку з гарбузом чи ревенем оцінять лише справжні гурмани, тоді як багатьом такий експеримент навряд чи припаде до душі через їх специфічний присмак. Не варто забувати, що гарбуз також може дати зайву вологу – і тісто просто не пропечеться. Тому або слід відмовитись від пирога з таким інгредієнтом, або підібрати спеції, які відтінять неприємний присмак. Наприклад, щоб "заглушити" гарбуз, додайте корицю та мускатний горіх, а смак ревеню доповнять кардамон, ваніль, кориця, мускатний горіх та в'ялена вишня.
- Раніше ми розповіли про 5 овочів, з якими рідко печуть пироги, а дарма.
- Читайте також на theLime, якими оригінальними начинками замінити яблука в шарлотці.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.